Silvaplateni

Jak přestat myslet na svou váhu?

Ahoj, jsem Sabi, je mi 13 let vazim 47 kg a merim 154 a nechci uz svou vahu resit, chci zapomenout, ale jak?

Nejlepší odpověď
quentos

Zaměřit se na jiné věci, třeba na češtinu.
Podle indexu BMI je taková váha ideální. https://www.ke­tomix.cz/bmi-kalkulacka/
(A i kdyby ne, v tomto věku to naprosto přirozeně skáče, takže je nesmysl se tím zabývat. Přílišné zabývání se vlastní váhou vede k mentální anorexii či bulimii.)

Další odpovědi
Kelt

Tak na to nemysli. Dělej něco jiného. Třeba si čti, skládej hudbu, verše, piš, sportuj. Já mám váhu na vážení v pokoji a myslím, na ni, když ji vytáhnu. A údaje o sobě tady psát nebudu.

zjentek

Otázkou je, na co chceš zapomenout. Není jasné, zda si přijdeš objemný, nebo naopak třeba hubený. Anebo seš holka? Pak by platilo to samý… čili o co ti jde?

nyjono

Jak píše quentos. A jen doplném.
Vždycky se myslí na to, na čem nám záleží.
Pokud ti nejvíc záleží na tvé váze, budeš na ni myslet. A to nještě nevíš, že váha není to nejdůležitější, co se týče postavy. Někdo štíhlejší klidně může vážit víc než ten silnější. Ovlivňuje to stavba kostry, kostí i celková postava. Proto se při formování postavy sledují hlavně míry. Pas, poky atd.
Navíc v tvém věku věku se tělo ještě mění. Proto váha není to hlavní.
Na čem ti ještě hodně záleží krom tvé váhy? Na co jiného ještě hodně často myslíš?

Hanka1970

Jak, najdi si něco, přičemž si zaměstnáš hlavu na tolik, že na váhu nebudeš myslet. Například box. Taky jsem mela problémy. Kámošky mi doporučily tento článek: https://www.ok­wu.cz/box-moderni-zpusob-hubnuti-jake-ma-vyhody/ kde se mluví, o výhodách boxu. Navíc při něm děláš pro své zdraví. Takže za mě, doporučuji :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.