tomy smyk

ahoj jen se chci zeptat.

jak funguje ta anketa kdyz zadavate otazku kcemu je? a k cemu se pouziva?

Nejlepší odpověď
iceT

Význam ankety může být zejména v zajímavosti odpovědí, které jsou proto obvykle zveřejňovány v plném znění a umožňují kvalitativní zkoumání. Výsledky však nelze pokládat za reprezentativní a jakékoli kvantitativní zpracování včetně vyjadřování v procentech je velmi problematické. Anketa vyjadřuje pouze názory dotázaných, které nelze zobecňovat, neboť výběr respondentů není reprezentativní – respondenty jsou buď známé osobnosti nebo odborníci, které autor ankety sám vybral, lidé, kteří se sami přihlásili (bloggeři, dopisy redakci a pod.), anebo lidé, kteří se náhodou vyskytli na nějakém místě a redaktor jim položil anketní otázky.
Naproti tomu odborně prováděné průzkumy mínění veřejnosti nebo nějaké skupiny, které lze kvantitativně (statisticky) zpracovávat a zobecňovat, vyžadují daleko větší počet respondentů (stovky až tisíce) a pečlivý výběr tak, aby soubor respondentů vykazoval podobné charakteristiky (například věk, pohlaví, vzdělání, postavení a pod.) jako celek zkoumané skupiny.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­keta

Další odpovědi
anonym

Ankety na Odpovědích.cz jsou většinou využívány nesprávně. Použít by se měly v případě, že chceš zjistit názory ostatních a je několik kategorií, o nichž by se mělo rozhodnout. Je třeba nabídnout účastníkům i kategorii „jiná možnost“, aby nebyli nuceni volit možnosti „černobíle“. Napsat anketu typu: Budete volit Schwarzemberka nebo Zemana (čili dát možnost „a“ nebo „b“), je čirý nesmysl.
Hodně z dříve vložených anket je tu zbytečných a nesmyslných.