rorajs

ahoj , je normální aby 6-tileté dítě poslalo učitele do p**č ?

Nejlepší odpověď
láďa1

Bohužel UŽ je to normální… v této společnosti kde nemůžete dítě plesknou po zadečku se nic jiného nedalo čekat!!!Sami dospěláci si za to můžeme!!!Naši prarodiče ročník 1921 říkali škoda rány která padne vedle!!!!!!!

Další odpovědi
arygnoc

áno.

totiž to dieťa sa učí od svojho okolia.
nie je to chyba dieťaťa, ale výchovy.
Doplňuji:
ocko:

z hľadiska toho dieťaťa sa jedná o normálnu vec, pretože opakuje iba to, čo videlo v okolí.
je irelevantné, KDE to videlo.

neposudzujme chovanie dieťaťa z hľadiska dospelého, dieťa je „tabula rasa“, ktorá sa iba učí, čo je a čo nieje (ešte) v rámci normy (a tie normy sú rodina od rodiny, spoločnosť od spoločnosti rôzne).

je to podobne ako s nenávisťou, závisťou, egoizmom (zaujímavé, samé záporné vlastnosti) – s tými sa človek nerodí, ale sa ich naučí – a to zasa iba od svojho okolia.

otázka nestála, či je to správne, ale či to je normálne.
a z hľadiska psychologického vývoja dieťaťa je to normálne.

anonym

Ne, rozhodně to normální není. Nejen v rodině děti pochytí takové výrazy. Bohužel, často se takto „vzdělávají“ i ve školce a na takové výrazy jsou obzvlášť chytlavé. Taky jsem jako pětiletá klečela v koutě a nechápala, proč soused může říkat pořád dokola ku.va a proč my děti za to musíme klečet v koutě.
Babička mi to vysvětlila srozumitelně :Pan Macíček je staré hovado a mluví sprostě. U nás se takhle nemluví a mluvit nebude.

Nuk nuk

Ne, to není normální, ale viníky bych hledala v rodičích.

bolak

Já řek v 5ti letech babičce že je tlustá svině, takže je to normální, záleží v jaký společnosti se pohybuješ. Dítě za to ale určitě nemůže, mě tenkrát ztřískali a já ani nevěděl pravej význam toho co sem řek. :)

Kotja

viz. http://www.vi­deacesky.cz/ske­ce/russell-peters-bijte-svoje-deti-3

cochee

A to je přesně to, proč bych nemohl dělat učitele. Nehledě na dnešní úzus o možnosti trestání či netrestání fyzickou formou, tohle děcko by dostalo takovou pecku, až by mu snopel oko vybil.

Báája

Není to normální. Je to způsobeno výchovou. I velmi malé dítě již může vycítit co si může ke komu dovolit.
Mně se stalo. V cukrárně jsem napomenula jednoho 9letého chlapce, aby neničil nábytek. A to dítě mě označilo a nazvalo pču… chtěla jsem mu jednu ubalit. Jenže on začal řvát, at na něj nešahám, že mám určitě AIDS.
Až bude větší, použije kudlu a vrazí ji někomu do zad.
Můžeme si za to sami, dítě se učí pozorováním.

KatKa Suky

No je to normální..
http://tn.nova­.cz/zpravy/krat­ka-videa/novorozene-ukazuje-na-otce-vztyceny-prostrednicek-video.html

zjentek

myslíš do pryč?