LADIS

Co znamená citát uvedený níže?

„Spatřit svět v zrnku písku a nebe v divoké květině. Zachytit nekonečno v dlani a věčnost v jedné hodině.“
William Blake

Nejlepší odpověď
annas

Vidím to nějak takto Citát se týká vztahů mezi světem vnějším a vnitřním, mezi vnějšími a vnitřními prožitky. Člověk si vnější svět zachytí ve své myslí a dále jej rozvíjí jako své představy či vnitřní prožiky .

Tudíž tato slova jsou jakýmsi poselstvím pro toho, kdo zkoumá krátký okamžik určité kvality, okamnžik nahlédnutí do vnějšího světa. Dojde u něho k souznění a porozumění mezi oběma světy – vnějším a vnitřním. V jedné hodině si může člověk představit celý svůj životní příběh …

Další odpovědi
pusinka50

Třeba radovat se z každé maličkosti a nečekat, co bude zítra, ale žít naplno dneškem…

Sarrow

Mluví o lidských hodnotách, že jiným pohledem nás mohou malé věci naplňovat stejně tak jako ty velké :)

Jak já říkám, i chudák si může užít jediný den svého života více než milionář celý svůj život.

johana 56

Podívat se každé ráno svět jaký je,pokud je to ještě možné.Vyjít si do přírody,která uklidňuje a překvapuje svou záhadností i věčností,současně nabádá k zamyšlení.Ob­jevovat a snažit se chápat neznámé,toho je stále dost.Být šťastná a spokojená s tím,co život přináší a co je mně dovoleno si od něj brát.Vteřina je pouhý zlomek nekonečna,přesto i během jediné se může vše změnit,proto je škoda nechat ji uplynout zbytečně.

Kelt

Kolem nás existuje mnoho věcí, které jsou nedosažitelné a právě Ty nejbližší věci, nás mohou nejvíce potěšit. Nezáleží, co máme, ale jaký význam to má pro nás.