jezdkyně548

Jak zakreslit na ciselnou osu odmocniny?

ahoj, jak zakreslit na ciselnou osu odmocniny? Treba 2, 3?

Odpovědi
gecco

Ahoj – co tím myslíš???
Máš na mysli – jak zakreslit graf (od)mocninné funkce???
😉
Jednoduše, zvolíš si nějaký rozsah X, pro ta spočítáš (od)mocninu – tedy Y a do grafu na patřičných souřadnicích (X, Y) nakreslíš ´puntík´.
Pak, případně, jednotlivé „punítky“ propojíš spojitou křivkou.

Quimby

Pokud to chceš přesně, tak se to dělá přes pravoúhlý trojúhelník. Uděláš to tak, aby nějaká strana podle pythagorovy věty vyšla jako odmocnina a tu pak třeba pomocí kružítka přeneseš na osu.

Lamalam

Hodnotu odmocniny znázorníš na číselné ose stejným způsobem, jako hodnotu každého jiného reálného čísla. V čem je problém?