Illines

Ahoj,jak vzniklo spojeni Stare Mesto?

Muze to byt neco, jako nazev nejstarsiho hlavniho mesta ve state?Ani nevim zda,se pise Stare mesto a nebo jak mam z vrchu uvedene.Dik za vysvetleni.
Doplňuji:
Myslim tim,v jakemkoliv state.Mesta treba:Praha,Je­ruzalem apod.Muze to mit souvislost?

Nejlepší odpověď
annas

Staré Město pražské bylo po 550 let své samostatné existence největší a nejvýznamnější městskou obcí českého státu. V době, kdy jméno Praha příslušelo pouze sídlu přemyslovských panovníků – Pražskému hradu, bylo nazváno Pražským Městem (Civitas Pragensis). Po vzniku dalších pražských měst ve 13. a 14.století obdrželo stejně jako tyto mladší části aglomerace rozlišující přívlastek; začalo se nazývat Větším a postupem doby stále častěji Starým Městem pražským.

Vznik souvislého osídlení oblasti Starého Města lze však jednoznačně doložit až pro 2. polovinu 12. století.

Další informace o historii v odkazu.

http://www.sta­rapraha.cz/his­torie-praha-stare-mesto.php

Další odpovědi
hanulka11

Já bych řekla že název Staré město je původní čtvrť ,která existovala než se města rozšířila , rozrostla – třeba na Rhodosu …Staré město je obehnáno hradbami a co je za hradbami je už město nové , které vzniklo postupem let… a tak to může být i u jiných měst
tak jako v Praze je Staré město tj stará část kolem centra – ale pak Staré Město na Moravě je název města.
nevím asi jsem ti moc nepomohla

Drap

Že by se jednalo o nejstarší město ve státě pravda nebude. Názvy se vyvíjeli spíše lokálně. Takže pokud někde , nedaleko od nějakjého sídliště, vzniklo nové, mohlo dostat název Nové Město / je jich v republice i s místními názvy několik/ a nebo to původní bylo označeno jako Staré Město. Také se mohl takovýto název vytvořit i v jednom městě, po přistavění nové části.