smoulinkaq

Ahoj jak využit řapikatý celer?

Nejlepší odpověď
quentos

My ho normálně chroupem v syrovém stavu ke chlebu…

Další odpovědi
marci1

Také ho nejvíce jíme v syrovém stavu. Dále např. v salátech a jelikož se blíží Vánoce, tak i v bramborovém salátu. 🙂
„Řapíky celeru, ať už nakrájené nebo celé, lze vařit, dusit, restovat, zapékat i grilovat. Lepší je konzumovat celer řapíkatý syrový (čerstvý), ostatně jako většinu zeleniny. Nakrájené řapíky se díky své křupavé textuře a výrazné chuti hodí do nejrozličnějších salátů. Nevšední a lahodný předkrm získáte, když očištěné řapíky celeru nakrájíte na tyčinky a budete je podávat se sýrem jako například lučina, smetanový sýr a cottage sýr. Tyčinky celeru do sýra jednoduše namáčejte. Zelené listy na konci řapíků můžete nasekané i celé přidávat do polévek, salátů a masových pokrmů. Využití je obdobné jako u petržele. Otrhané a omyté listy lze usušit a pak využívat jako koření.Řapíky celeru, ať už nakrájené nebo celé, lze vařit, dusit, restovat, zapékat i grilovat. Lepší je konzumovat celer řapíkatý syrový (čerstvý), ostatně jako většinu zeleniny. Nakrájené řapíky se díky své křupavé textuře a výrazné chuti hodí do nejrozličnějších salátů. Nevšední a lahodný předkrm získáte, když očištěné řapíky celeru nakrájíte na tyčinky a budete je podávat se sýrem jako například lučina, smetanový sýr a cottage sýr. Tyčinky celeru do sýra jednoduše namáčejte. Zelené listy na konci řapíků můžete nasekané i celé přidávat do polévek, salátů a masových pokrmů. Využití je obdobné jako u petržele. Otrhané a omyté listy lze usušit a pak využívat jako koření.“

Zdroj: http://www.far­mavicemil.cz/sor­timent/celer-rapikaty

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-chutne-pripravit-rapikaty-celer