Kai

Ahoj, jak byste vypočítali tento příklad ? .. / → ZLOMKOVÁ ČÁRA .. : → DĚLENO… DÍKY :)

0,2 / 0,03 – 8/5 to celé děleno 7/0,2 – 1 /0,4 to celé násobit .. hranatá závorka ( 4/3 – 2/5 ) : 5/6 – 3/1 to celé děleno 7/5 – 5/3 ..

Odpovědi
Michal Kole

takto je to dost nepřehledné, napiš to „normálně“ v nějakém grafickém editoru, třeba v Malování nebo v editoru rovnic ve Wordu či Math v Open/LibreOffice, udělej to jako obrázek nahraj to na image server a sem dej novou otázku s tím odkazem. Takto to bude déle trvat dešifrovat než vypočítat

Složený zlomek je jinak napsané dělní zlomků

a zlomek se dělí tak, že první zlomek nenáš být a ten druhý zlomek přetočíš, vyměníš čitatele a jmenovatele