Avatar uživatele
Mcburger

Pomůžete mně vysvětlit déjà vu, při němž vidím do budoucnosti?

Dežaví

Ahoj doufám že mi pomůžete hodněkrat se mi stalo dežaví a já nevim co s tím nikdo mi ne věří že sem viďel do budoucnosti

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Vidím to na počínající psychózu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Déjà vu, to sa už stalo, tu už som bola… Táto asociácia sa stala viackrát aj mne, hlavne pri cestách.

Déjà vu už zažili dvaja z troch ľudí na svete. Prídete na miesto, na ktorom ste v živote neboli, no máte pocit, že to tam dokonale poznáte. Alebo zažívate nejakú situáciu a ste presvedčení, že ste ju už zažili.

Dôvod „déjà vu“ ešte stále nie je ujasnený, na jeho príčinu sú rôzne názory aj medzi vedcami, ktorí sa ním zaoberajú.

PS.
Rokio, to nie je počínajúca psychóza, aj keď sa nájdu vedci a zdravotníci, ktorí „déjà vu“ považujú za psychickú poruchu (ale to sú asi tí „suchopári“, čo to nikdy nezažili)

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Budoucnost to není. Déjà vu je něco, co se nám zdá někdy povědomé, něco co jsme již mohli prožít. Údajně se s ním setkalo až 80 procent zdravých lidí. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ale to's viděl do minulosti. Než si's ta dežaví uvědomil, bylo po nich, takže kdysi prožil's stejný věci dvakrát a stalo se ti to už hodněkrát, to je celý. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nejprve si dohledej, jak to vlastně funguje. Pak se teprve ptej na toto. Do budoucnosti jsi opravdu neviděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Já jsem déjà vu taky zažil několikrát. Připadá mi, že v mládí to bylo častější, než teď.
Když to přišlo, tak jsem se potom vždy pokoušel odhadnout, co se stane v následujícím okamžiku. A musím říct, že nikdy se mi to nikdy v opravdu uspokojivé míře nepovedlo.
Za uspokojivou předpověď bych považoval například situaci, že bych měl jasný dojem, že v následující vteřině vyjede na ulici zpoza rohu červená dodávka a ona potom by skutečně vyjela.
Navíc bych řekl, že s tím jak stárnu, tak už ani ty dežaví nejsou co bývaly. Už je to většinou jen taková slabota, takový mlhavý a prchavý pocit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Já taky vidím do budoucnosti – vždycky všechno komentuji slovy: „To špatně skončí“, „nechci chlastat do 3 do rána protože nás malá dcera vzbudí už v 6.00“ … „ti naši politici táhnou tu naši zemi do srač*** (špatných konců)“ a vždycky mi to vyjde.
Ale největší radost mám když se má pesimistická vize nepovede a věc dopadne dobře – ale to je málokdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A máš důkazy,? Až zase budeš v rauši, tak si někde poznamenej, co vidíš. A až se to splní s 90 % pravděpodobností, tak třeba ty schopnosti máš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bobek 2

Ten počeštěný tvar „dežaví“ se mi moc líbí. A krásně zapadá do české gramatiky mezi slova jako křoví, listoví nebo samoděržaví. Škoda že se zatím ještě neujalo tak jako třeba víkend nebo brífink.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Hodnotiť Déjà vu ako počínajúcu psychózu je veľmi scestné a zjednodušujúce. Počínající psychózu by podľa tohto pohľadu mal každý človek, veď kde je štartovná čiara „počínající psychózy“, kto ju určí a podľa čoho. To by každý, kto sa vymyká akémusi človekom vytvorenému štandardu mal v sebe počínajúcu psychózu? Človek predsa nie je sériový R.O.B.O.T. ale originálny jedinec so svojimi jedinečnosťami. Rovnako aj keď pozorne pozrieme do ríše zvierat zbadáme aj jemné odchýlky od človekom určeného štandardu v správaní jedincov ktoré však nie sú prejavom psychickej choroby ale originality jednotlivca.

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

led

Opravdu je něco mezi nebem a zemí. Také se mně to stalo. Přesně si nepamatuji, kdy to bylo, ale uvědomuji si, že jsem navštívila jednu krajinu, jako bych ji už někdy v ní byla. ale nikoliv.

Že by to souviselo s minulými životy?

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Moja laická odpoveď:
Počas života sme priam zavalení množstvom informácií vnímaných všetkými orgánmi, teda nielen slovnými, ale aj vizuálnych, akustických, pachových i hmatových a tak ďalej, ktoré si veľakrát ani neuvedomujeme. Tieto vnemy ostávajú „uskladnené v databáze mozgového archívu“ a môže sa stať, ako vo vašej návšteve danej krajiny, keď vám čosi dalo impulz k vytiahnutiu archívovanej myšlienky, vnemu…

před 1554 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek