allicea36

ahoj dcera se má zůčastnit testování PISA chci se zeptat zda je to povinné nebo to můžeme odmítnout.

ZŠ nám to oznámila jako hotovou věc
Doplňuji:
ano nejsem odpůrcem testování naopak ale jde mi o princip jakým způsobem mi to škola oznámila aniž by mi řekli o co jde prostě vaše dcera se zůčastní a běda jestli ne,proto mě zajíma zda je to povinné

Nejlepší odpověď
Džanička

Myslím si že to není nic hrozného, podle všech vyplněných testů se určí jakýsi průměr, jak jsou dnešní děti gramotné např. v Českém jazyce, matematice, nebo přírodních vědách.. V letošním roce to bude matematika.. Je to něco podobného, jako sčítání lidu, kde se v průměru zjistilo kolik procent obyvatel má základní, středoškolské apod. vzdělání.. A podle mě je to i anonymní.. Rozhodně se toho nebojte, třeba pokud máte dítě s horšími výsledky ve škole a naopak, to nejsou testy jako takové, které se známkují.. Více se dočtete zde

Zdroj: http://www.pi­sa2012.cz/?a=po­drobny_popis_vyz­kumu

Další odpovědi
anonym

Vážená paní, dříve fungovalo tzv. SRPŠ, což bylo SDRUŽENÍ rodičů a přátel školy.
Škola má nyní za úkol dát dohromady přehled o vědomostech žáků.
Mám za to, že jako rodiče by Vás tato informace měla zajímat více, než školu samotnou.
Něco to totiž bude vypovídat o způsobilosti Vaší dcery zařadit se jednou do života. Nemohu pochopit současný boj rodičů proti škole a učitelům. Škola se marně snaží rodičům dokázat, že když má vychovávat jejich dítě, tak to musí být za účasti obou stran. Kdy už konečně dnešní rodiče pochopí, že úloha školy je vzdělávat a kdy už s tím začnou škole pomáhat? A třeba tím, že takovou banalitu jako je ověření znalostí žáků nebudou považovat za nic zavrženíhodného, ale naopak to přijmou jako veskrze rozumnou záležitost?
Nebo třeba tím, že budou dohlížet na řádnou přípravu žáků do školy, na psaní domácích úkolů.
O všem se diskutuje. V případě problémů na vině není podle rodičů nikdy dítě, ale pokaždé neschopná učitelka nebo učitel. Nemyslíte, že je třeba změnit přístup, aby práce kantorů začala mít zase jiný smysl a aby vzdělanost našeho národa neupadala?

Syd

ad otázka: naprosto souhlasím s Džaničkou, nevím, co řešíte
ad doplnění: stále nechápu, co řešíte, když proti tomu nic nemáte. Naopak byste měla být ráda, že se vaše dcera zúčastní něčeho, co má nepochybně přínos pro vzdělávání mládeže. To, že tam stálo něco jako běda jestli ne, tomu nevěřím. Opravdu nerozumím, co s tím máte za problém. Jak byste si to představovala? Že to bude dělat jenom pár nejchytřejších dětí ve třídě, zatímco ostatní se budou dloubat v nose, a z mezinárodního průzkumu potom vyplyne, že v ČR jsou pouze samí géniové, protože testy psali jenom ti, jejichž rodiče si to přáli? To by bylo potom to celý testování slušně řečeno trochu padlý na hlavu, nemyslíte?