Yvetta.B

Když další měsíc nastupuji do práce, z ÚP mě vyřadí 8/10, budu mít zdrav. pojištění zaplacené za tento měsíc?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázk

--
Ahoj další měsíc nastupuji do práce když mě z úřadu práce vyřadí 8.10. budu mít zdrav pojištění zaplacené za tento měsíc

Odpovědi
ivzez

Skončí-li evidence na ÚP v průběhu měsíce, uhradí za Vás
stát zdravotní pojištění za tu část měsíce, kdy budete v evidenci,
nikoliv za celý měsíc.

Doplácet ale nic nebudete, to byste musela jen v případě, že
by za Vás za celý kalendářní měsíc zdravotní pojištění neuhradil.
(OBZP hradí pojištění samy jen za celé kalendářní měsíce.)