piper

Ahoj co mam vystudovat když chci být osvětlovačka a zvukařka ? ..

co vystudovat na osvětlovače

Nejlepší odpověď
www

Stačí vyučení s maturitou v oboru elektro.
Doplňuji:
Také SŠ elektro.
Tipuji podle požadavků v nabídkách práce.

Další odpovědi
mosoj

Dříve byla Střední filmová škola v Čimelicích. Dnes se obávám že jedině nějaká katedra na FAMU či DAMU.

Anuket

Ahoj. Například v Praze bych mohla doporučit „Střední průmyslová škola sdělovací techniky“ http://www.pan­ska.cz/ . Jinak by měl ale postačit jakýkoli elektro obor, jak píše www, vždycky se dají udělat kurzy navíc.

led

Nejde len o samotné základné štúdium
osvetľovač – najlepšie elektriku-silnoprúd, mať vyhlášku 51 na samostatnú prácu, ovládať výpočtovú techniku
majster osvetľovač, svetelný designer – ako osvetľovač, jazyky + znalosti technickej optiky, umelecké znalosti a cit pre miešanie farieb a psychológiu diváka – vo Veľkej Británii a USA sa to študuje na vysokej škole
Zvukár elektrika slaboprúd + znalosti techniky zvuku, umelecké znalosti a cit pre miešanie zvuku a psychológiu diváka – vo Veľkej Británii a USA sa to študuje na vysokej škole
V ČR a SR stačí učilište, na vedúcu funkciu (svetlo/zvuk) maturita.
PS.
Ak chcete robiť takúto prácu potrebujete okrem daných požiadaviek, hlavne maximum trpezlivosti a pevných nervov – je to práca s ľuďmi
Doplňuji:
Pokiaľ vás uspokojí „pasívna“ práca – obsluha svetelných a zvukových zariadení bez vlasnej tvorivej činnosti, naozaj vám stačí len kvalifikácia zo stredoškolského vzdelania – odbor elektrika. Ale ak chcete dosiahnúť viac, musíte aj viac študovať, prakticky celý profesný život.
V ČR aj SR je táto práca pomerne podceňovaná, viď požiadavky na kvalifikáciu z divadiel, je zaradená medzi technické odbory. V skutočnosti sú to výtvarníci svetlom i zvukom. Ano ,aj zvukom sa dá vytvoriť požadované videnie obrazu.

soundmusic

Jedině Hudební Gymnazium České Budejovice..
www.hgcb.cb. Obor zvuková tvorba..