barunka4202

Ahoj, čím jsou sloni nebezpeční a jak poznám že mi něco chtělí udělat?

Doplňuji:
Ahoj, čím jsou sloni nebezpeční a jak poznám že mi něco chtějí udělat?

Nejlepší odpověď
www

Nebezpeční jsou již svou velikostí, tím i silou. Člověka lehce zabije nohama, odhodí chobotem ap. Nechtěně také může přimáčknout a malér je tu.
Rozzlobené zvíře nejdříve varuje. Sleduje potencionálního nepřítele a uši má široce od hlavy, zvedne pak zvedne ocas a nakonec se proti němu rozběhne. Pokud ani to nepomůže (většinou ano), útočí kly, tělem a nohama.
Doplňuji:
Bát se ale nemusíš. Divokého slona v přírodě uvidíš nejspíše jen v rezervaci s průvodcem, který má vše pod palcem a všechny návštěvníky zvídavé ohlídá. Majitel ochočeného zase dovolí turistům jen to, co je bezpečné.

Zdroj: Chování zvířat v ohrožení

Další odpovědi
Medulienka

Pokud Ti slon začne mávat ušima, tak to není pozdrav, ale varování.
Doplňuji:
Jinak sloni si chrání především svou rodinu. Ve sloním stádě je hlavní samice, ale samec je chrání před nebezpečím, protože chytrého tvora odradí jenom jeho velikost. Dále je samozřejmě sloní samec nebezpečný v době námluv. A hlavně lidi nemají sloni moc v lásce – tato chytrá zvířata si moc dobře pamatují, že je člověk zlý a to i když se mezi nimi najde někdo hodný – to slon. Slonovi, kterému lidi vyvraždili rodinu se ovšem nemá cenu divit.

zjentek

nejvíce nebezpeční, jako ostatně všechna zvířata, jsou sloni v období námluv ..a kdybys v tomto období potkala sloního samce a něco mu teklo ze spánků, mohl by to být tvůj konec ..v té době je hladina hormonů tak vysoká (testosteron až 80×), že zvíře je extrémně agresívní ,)