Týnka1326

Jak přemluvit rodiče, aby koupili domácího mazlíčka?

Ahoj, chtěla bych se zeptat: ja i moje sestra chceme uz dlouho nejakeho mazlicka, ale nejak se nam nedari, aby rodice rekli to “ano”, uz parkrat rekli „mozna nekdy“, ale my bychom opravdu chtely slyset souhlas a ne “nekdy bude”, takze prosim poradte, jsetli mate zkusenosti s tim, co funguje dopredu. Dekuji.

Nejlepší odpověď
Mp2

Pokud nechtějí ani kočku.. Zkuste něco menšího..

Rodičům musíš zdůraznit, že:

  • se o.něj budete starat
  • budete po něm uklizet
  • nestojí to skoro nic

Zkuste si to u rodičů něčím koupit.
Délejte doma nějakou praci, co normálně dělají jen rodiče.
Umývejte nádobí, naučte se prát, nevím..

Když za ně uděláte nějakou práci a dáte jim pokoj a nebudete je s tím už víc otravovat, snad povoli..

Je to rodina od rodiny…
Sousedi mají 2 malý holky a psa v malým bytě. . Tyvole to je furt kravál… Bych to tam šel vystřilet..
Jestli bydlíte v bytě, rodičům domu psa nevoď ..

Další odpovědi
quentos

V prvé řadě používejte zdejší archiv, taková otázka už tu byla stokrát.
Zadruhé, jak už bylo řečeno, mazlíček není zadarmo; kromě již zmíněného nabízení pomoci v domácnosti rodiče bývají nejraději, když se za to budete dobře učit. Začal bych třeba češtinou.

elkon

Pokud máte domek se zahradou, neměl by to být problém. V paneláku bych chování zvířat zakázal, je to týrání, pokud to není třeba křeček.

ivzez

Týnko,
jak tě někdo přesvědčí, abys udělala něco, co udělat nechceš?
Nijak, viď? A totéž platí pro dospělé.

Roman71

Týnko, předem bych chtěl poznamenat, že by nebylo dobré rodiče přemlouvat, ale promluvit si s nimi o tom, že by ses chtěla starat o domácího mazlíčka a potom společně vybrat nějakého, o kterého byste se společně mohli starat.
Pokud bez jakéhokoliv naléhání najdete společné řešení, bude to pro rodinu přínos, uvidíš sama 🙂

hippeace

Pokud prostě nechtějí, asi je přesvědčíte těžko. Pokud však mají určitý důvod, lze se na něj zaměřit. Znám případ kdy rodiče nechtěli koupit psa di´ítěti protože bylo zbrklé a nepostaralo by se (o čemž se pak samo dítě přesvědčilo když si na černo dotáhlo domů myš). A je to častý případ, lidé si často neuvědomují co vše to obnáší starat se o mazlíčka a děti pak zvíře zanedbávají – nakonec všechna starost zbyde na rodiče. Pokud mají důvod, zaměřte se na něj, zlepete se v tom ohledu a třeba povolí

klumprt

Taková hádanka:

Na jednom konci to řve a kouše, z druhého konce padají hovna. Přesto je to stráááášně roztomilé. Co to je?

Roman71

Domácí mazlíček.. Hmmm? :D