Peggy1708

Nevíte někdo, co je to za kámen? Domnívám e, že jdeo o rodochrozit, ale nejsem si jistá.

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo neví co je to za kámen? Mám podezření na rodochrozit ale nejsem si jista

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Edison

To my taky nevíme, co je TOHLE za kámen… 😁

Mp2

Mohu tě ujistit, že toto rodochrozit není..

Proč myslíš, že ano ?
Nejde jen o tu barvu

annas

Proč podezření? Čeho se kámen mohl dopustit?

Záleží na tom, kde jste kámen našla. U nás jje možné jej najít podle odklazu, ale je vzácný.

Bez vyobrazení není možné zjistit, o jaký kámen jde. Zaneste jej ukázat odborníkovi.

„Výskyt v České republice:. Vzácně na rudních žilách kutnohorského revíru a v Horním Benešově, jasně růžové štěpné agregáty srůstající s žlutým karfolitem na ložisku Huberova pně v Krásně u Horního Slavkova, celistvý a zrnitý na ložisku Chvaletice.“

https://www.bvv­.cz/mineraly-brno/drahe-kameny-ceske-republiky/r/ro­dochrozit/

Mc Merkurion

… bez obrázku si nedovedu ani tipnout jestli se jedná o kámen …