Maminka20

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je možnost přehlasit se z up z trvalého bydliště tam kde teď bydlím?

Jinak tam kde bydlím si nemohu zatím zažádat o tr. bydliště za měsíc rodim mám nařízený odpočinek do toho mám malého syna a potřebuji si zažádat o rodičovský příspěvek a vidím že jedině v místě tr. bydliště což nemůžu jet s novorozencem vlakem 350km nejsem blázen.

Odpovědi
Kepler

Jedině požádat ÚP v místě trvalého pobytu o přeposlání evidence na ÚP nynějšího pobytu. Já jsem tak kdysi učinil osobně, ale možná to půjde i na dálku dopisem nebo e-mailem – zavolejte si tam.

nyjono

Na too asi nejlíp odpoví na tom ÚP.
Moc nechápu, proč se ptáš tady a ne přímo tam.

ivzez

Podle mne by bylo rozumnější si v místě,
kde nyní bydlíte, přihlásit trvalý pobyt.

Nejen kvůli úřadu práce a rodičovskému příspěvku,
ale i kvůli lékařům, školce, škole, …

Jinak poradím totéž, co Kepler:
Zavolejte si na kontaktní místo ÚP v místě trvalého pobytu,
vysvětlete situaci a dohodněte se, jak máte postupovat.

Případně se Vám tam může někdo přeptat → např. rodiče,
jestli máte trvalý pobyt hlášen u nich.

Dochy

Jde to, ale standardně to začíná právě tou jednou návštěvou UP dle místa bydliště. Alespoň co se týče evidence nezaměstnaných. Takže zkusit je obvolat.