avatáreek

Ahoj , chtěla bych se zeptat , chci si zakoupit nový notebook a je lepší s grafickou kartou sdílnou nebo nesdílnou pamět

Doplňuji:
Ahoj,chtěla bych se zeptat,chci si zakoupit nový notebook a je lepší s grafickou kartou sdílnou nebo nesdílnou pamětí

Odpovědi
cochee

No to si piš, že s nesdílenou. Kromě toho, že zůstane k dipozici pro Windows celá RAM paměť, tak navíc ta paměť grafické karty bývá i rychlejší než RAM, takže se ještě zvedne grafický výkon.

MK44

Záleží na tom, co na NB chcete spouštět. Budete-li ho používat hlavně jako psací stroj a je-li Vám šetřiti chechtáky, může stačit sdílená grafická paměť. Počítáte-li, že budete provozovat graficky náročné aplikace jako 3D grafika (třeba CAD) nebo rychlé hry, je lepší grafická karta s vlastní pamětí. Obraz se nebude kousat a budete mít víc RAM pro ostatní funkce počítače.