auluk

Ahoj chtěla bych být fizioterapeut kam mám jít nejsem ani na sš stačí obyč. zdrávka ? poradtě prosím :)

Nejlepší odpověď
Drap

Zdravka nestačí, musí být ještě nějaký nástavbový kurz, nejčastěji magisterské studium přímo v oboru fizioterapeuta.

Další odpovědi
RQLM

Kvalitní fyzioterapeuti dnes mají vysokoškolský titul, minimálně bakalář. Obor fyzioterapie najdeš třeba na ČVUT, Fakultě biomedicínského inženýrství. Ale určitě i na dalších školách. Zdrávka je pro to asi nejlepší předpoklad, stejně tak ale bez větších problémů uspěješ s gymnáziem.

hanulka11

musíš mít střední a pak ještě speciální studium

zde si přečti v odkazu
http://www.lf1­.cuni.cz/fyzi­oterapie

Fiverka

Jsem fyzioterapeutka a studovala jsem vyšší odbornou školu zdravotní v Kladně. Ale nyní se domnívám, že už je skutečně potřeba studium vysokoškolské obor fyzioterapie…Je možné jak bakalářské tak magisterské. A náš obor studovali ze středních škol různého zaměření dokonce i technická škola. Ale nejlepší základ bylo gymnázium už vzhledem k latině…ale i fyzika se neprobírá na zdrávkách moc do podrobna a je pro nás obor hodně potřeba.
Stejně po škole je nutné další a další vzdělávámí:)z toho se ve zdravotnictví už nevyjde:)

Michal Kole

Dnes je bohužel potřeba vysoká škola, minimálně Bc

NorthStar

Pokud chceš na fyzioterapii a ani nevíš, jak se správně fyzioterapie píše, tak to radši ani nezkoušej. Možná lepší by pro tebe mohl být masér. Vím, že to není to samé (a těm, co fyzioterapii studují, se omlouvám za nabízení takové alternativy, protože vím, jak moc je to z Vašeho pohledu jiné), ale stačí ti na něj střední.

vratit

NorhStar
Ty ani nezkoušej ještě někdy do podobných diskuzí psát. Jsi lidský odpad. Doufám, že si vyzkousíš vystřelit z palice tu mikrověc, co tam máš.
Šlápl bych ti na krk v reálném světě a díval se, jak z tebe vyprchává život.

vratit

NorthStar
Ty nemysli, protože v tvém případě je to kontraproduktivní,
Tobě bych doporučil kariéru zfetované trosky.
Ona v době, kdy se na to ptala, ani ještě nebyla na střední, nehledě k faktu, že pravopisná chyba člověka nediskvalifikuje od studia na vysoké škole, Znám lidi, co studuji vysoké školy technického typu a mají diagnostikovanou dysortografii nebo dyslexii,
Jsi lidský odpad, který si podobným způsobem kompenzuje svoje komplexy.