smoulinkaq

Co mám udělat proto, když chci změnit doktorku?(neu­roložku)

Nejlepší odpověď
annas

Volba lékaře

Česká právní úprava vychází ze zásady, že pacient má právo si zvolit poskytovatele zdravotních služeb, vyjma zdravotnické záchranné služby a pracovnělékařské služby.

Ze zákonem stanovených důvodů je lékař ve výjimečných případech oprávněn pacienta odmítnout, to však neplatí v případě tzv. neodkladné péče, kterou je povinen komukoliv poskytnout každý lékař.

Právo na změnu lékaře přísluší pacientovi jednou za tři měsíce, časté střídání může ohrozit návaznost zdravotní péče, a proto se nedoporučuje.
http://www.to­plekar.cz/zivot­ni-situace/lekar/

Další spíše praktická omezení spočívají v tom, že pokud chce pacient poskytnout bezplatnou péči, musí se registrovat u lékaře, který má uzavřenou smlouvu s pojišťovnou, jíž je pacient pojištěncem

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/radce-pacienta-mate-pravo-zvolit-si-lekare-nemocnici-i-zdravotni-pojistovnu/

-
Stejná otázka na jiné stránce.

Lhůta je 3 měsíce od poslední registrace.Zjiš­ťovala jsem si to na VZP.Já jsem taky přešla,dokonce dříve od poslední registrace,ale měla jsem problémy,nedalo se nic dělat.

http://www.ro­dina.cz/nazor16371790­.htm

Další odpovědi
zzzzz

Najdi si jinou, hlavně se s tou novou domluv, jestli tě vůbec vezme (nestačí vyhledat ji na internetu) a zeptej se na čekací doby na objednání, někde se čeká i měsíc a pokud má člověk něco vážného, tak měsíc je hooooodně dlouhá doba.

Původní neuroložce to oznam a požádej ji o kartu nebo její opis, vše tím urychlíš. Někdy chtějí za kartu – opis zaplatit.

www

Najít si jinou a u ní se přihlásit. Tvoji dokumentaci si vyžádá sama.
Také je možné nejdříve navštívit psychologa, rovněž ti rád a kvalitně poradí jak dál se svým zdravotním stavem.
Názor

Jiřina Praha

Změna účesu nebo obarvení vlasů je nevýraznější změna. Chce to nůžky a zjistit kdy usíná.