smoulinkaq

Je možné, že sestra nedostává na své děti (9 a 14 let) přídavky, protože ona i partner mají velký příjem?

Ahoj chci se zeptat sestra ma dvě děti jeden ma 9.let a druha 14.let a matka brala na ně

přidavky ale už nebere nic pry oba maji v praci velky přijem to je blbost ne? děkuji

Ahoj chci se zeptat sestra ma dvě děti jeden ma 9.let a druha 14.let a matka brala na ně

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Není to blbost, nárok na přídavek na dítě má rodič/rodina, jehož příjem nepřesahuje 2,7 násobku životního minima posuzovaných osob.
Pokud budu brát dvě dospělé osoby a dvě děti ve věku 6–15 let, je životní minimum rodiny 10.250,–Kč. Pokud příjem posuzovaných osob přesáhne částku 27.675,–Kč tak nárok na přídavek nevznikne.
Pozor, bere se příjem za minulý rok.

Další odpovědi
ivzez

Nechtěla jsem odpovídat, protože už správně odpověděl Raibek.

Reaguji až na odpověď Keplera, který zaměnil přídavek na dítě
(státní sociální podporu) s výživným, jež soud stanoví rodiči, který
dítě nemá v přímé péči.

Je to tak, jak píše Raibek:
Plošné vyplácení přídavku na dítě u nás bylo zrušeno, nyní na něj
má nárok jen rodina, jejíž příjmy za předchozí kalendářní rok nepřekročí
2,7 násobek životního minima společně posuzovaných osob.

Drap

Ne neni to blbost. Sestra má pravdu.

Arne1

Bohužel. Běžně zaměstnaní lidé nemají nárok.

Kepler

Při přiznání přídavků na děti bere soud v úvahu jak nároky dítětě, tak příjmy rodičů a jejich možnosti. Přece není možné vymáhat přídavky po někom, kdo třeba žije na hranici životního minima ve prospěch rodiny, která má desetinásobný příjem!