BigBud

ahoj chci se zeptat někoho z vás… Včera sem udělal kokotinu sednul sem za volant v 17 letech a chytli mě státní … ř

ahoj chci se zeptat někoho z vás… Včera sem udělal kokotinu sednul sem za volant v 17 letech a chytli mě státní … řekne mi někdo jaký oplétačky ztoho budu mít ? děkuji.

Nejlepší odpověď
meTTax

Dobrý den,

To, co uvedla Syd se vztahuje na osoby, které dosáhly 18 let věku. Tedy na Vás to n e p l a t í.
Na Vás jakožto mladistvého se vztahují zvláštní ustanovení a to dle ust. § 19 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích,.

Vám tedy jakožto mladistvému hrozí pokuta v maximální výši 2000,– Kč (dle ust. § 19 odst. 3 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích,.) a zákaz činnosti maximálně v délce trvání 1 rok. Ovšem pokud by Vám tento zákaz doslova překážel ve výkonu přípravy na budoucí povolání, pak takto dlouhý být nesmí.dle ust. § 19 odst. 4 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích,.)

Zůstávám s pozdravem

Další odpovědi
Syd

Pokuta 25 000 až 50 000 Kč a zákaz řízení na 1 až 2 roky. Prakticky to teda krom finanční stránky znamená, že jestli děláš teď autoškolu, tak jí už nedoděláš, protože tu lze dělat maximálně 18 měsíců od začátku. Až dostaneš ten zákaz řízení, tak si necháš v autoškole proplatit neproježděnou část peněž a později se do ní budeš muset přihlásit znova.
http://www.12bo­du.cz/bodovany-prestupek-125c-1e-1.html
Příště se nesmíš nechat zviklat – ani rodičema (mě k tomu furt nabádal táta) a nejet. Když chceš jet navíc, zaplať si kondiční jízdy s učitelem. Za to riziko to nestojí.

venkovan

No – přijmi trest a Policii ČR dej pořádný dar za to, že tě pravděpodobně zachránili před větším průšvihem.
V posldení době za volantem a vedle umírá mnoho mladých lidí. Zbytečně, k velké bolesti rodičů a kamarádů.
Ber tu kontrolu jako dar z nebes a až jednou budeš jezdit, nepokoušej osud.
A co tě čeká napsal Syd.

honza19hk

pokutu ,zákaz řízení a to pokud jsi nezpůsobil nehodu.

Já jezsil od 2 let s traktorem i po silnici a policajti to bylo první co jsem pozorně hlídal aby mě neviděli.

Syd

MeTTax:„Ovšem pokud by Vám tento zákaz doslova překážel ve výkonu přípravy na budoucí povolání, pak takto dlouhý být nesmí“. O přípravu na budoucí povolání by se jednalo jenom kdyby se chtěl učit na nějakýho řidiče, ale to, že si dělá autoškolu, neni přece příprava na budoucí povolání.

meTTax

Dobrý den,
neřekl jsem, že je. Pouze jsem na to upozornil.

Zůstávám s pozdravem.