belanela

Ahoj chci být právníčka a chtěla bych se vás zeptat na jakou bych měla jít školu??????

Nejlepší odpověď
quentos

ty bláho … to je nápor na bednu… že by na právnickou fakultu některé z univerzit? Třeba v Plzni :{))>

Další odpovědi
misadole

No nejdřív rozhodně gympl a potom vysoká škola.

Fidel

Podle dotazu soudím, že jsi na základní škole. Nejdřív půjdeš na gymnázium a potom třeba na Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, další PF jsou v Olomouci a Praze. V Plzni ji brzy zavřou. :)

Michal Kole

např. ekonomky, tam se o právu něco učí

nebo gympl hlavně dávat pozor v předmětu (Základy společnských věd, tam jsou základy práva)

venkovan

Copak o to, můžeš jít na jakoukoliv školu. Ale na právničku asi by bylo od věci vystudovat a řádně ukončit asi nějakou školu s právním zaměřením.

samicek333

gymnázium nebo ekonomka

Mapel

Nejvhodnější je po základce gymnázium.

jmhad

Pokud chceš být dobrou právničkou,tak už by jsi tohle měla vědět,resp. znát zaměření jednotlivých druhů středních škol a neptat se tady.Přesto má odpověď – existují dva základní druhy práva: anglické a římské.U nás se užívá to druhé.K jeho studiu potřebuji všeobecnou znalost ze všech okruhů činnosti a pochopitelně latinu,neboť je to odvozeno od Řím,tedy starý Řím=latina.Víš kde sídlí papež a jakou řečí mluví?
A tohle asi nebudou učit na průmyslovce či zdrávce,ale na gymnáziu.Ale není vyloučeno z průmyslovky se dostat na práva, když budeš mít známé,peníze a jiné přednosti.

jaza

Nejlepším základem je gympl s výukou latiny, která je na právech nutná. Je třeba si přibrat i angličtinu a němčinu. A hlavně něco dopředu vědět o římském právu. Toto všechno je nezbytný základ. Takže, pokud jsi na základce tak se již čtením a výukou jazyků můžeš připravovat. Také by jsi něco měla vědět o státních zřízeních ve světě a jak fungují.