T.M.

Kocour syčí na kočku po její kastraci. Je to normální?

Dobry den, dnes jsem nechal vykastrovat kocicku a po prichodu domu kocour syci a je agresivnejsi, jako kdybychom ji prinesli prvni den. je to normalni?

Odpovědi
successful

Mám tucha, že se savci poznávají hlavně po čichu. Především kočky a psi a podle vzhledu snad vůbec ne. Takže vy jste kočce odebrali podstatně důležitý čichový znak, podle kterého ji kocour znal. Už mu tak nějak „nevoní“ ani nemá čím. Teď je pro něj nějaký transgender bez zápachu. 😀
Možná ji poznává, ale je zmatený… A možná nechce dopadnout stejně. 😂
Totéž se stane, když kočky na chvíli sebereta a někam přenesete velmi malé kotě. Obzvlášť když ho na chvíli dáte k jiným zvířatům. Kočka ho pak nepozná a syčí na něj. Proto se to nemá dělat a nemá se na ty nejmenší koťata vůbec sahat. A když, tak jen v rukavicích nebo ho přinejmenším nikam nepřenášet.
On si zvykne. Pokud je chováte vevnitř, tak jste měli vykastrovat spíš kocoura.

Kelt

To je stejné, když přijde chlap domů a žena má pás cudnosti a řekne, že ztratila klíče. Taky ten chlapík bude zuřit. No a kocour je taky živý tvor a má své potřeby.

Midoc

Takovou kočku už nikdo nechce, ani kocour.

GM

Po příchodu z veteriny kocour z kočky cítí cizí pachy, desinfekci apod, za chvíli by ho to mělo přejít.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.