Smackdown

Způsobuje agresivitu dětí závislost na energetických nápojích?

Agrese u dětí je, ze závislosti z energetických nápojů?

Jestli se mýlím, tak mi to vyvratte 😉. Navýšilo se u dětí užívání marihuany a energetické nápoje . . . Až budou chodit do práce a vydělávat peníze . . . Energetický nápoj nahradí kokainem a pervitinem podle toho kolik vydělá.

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne ji přímo způsobovat nemusí.
Spíše bych řekla, že zvyšuje (stupňuje) již existující agresivitu.

Další odpovědi
annas

Něco na tom je , jak se dovííte na stránce Zdraví.

O marihuaně nevím, ale energetické nápoje nejsou pro děti bezopečné.

„Energetické nápoje obsahují mnoho složek, barviva, konzervační látky a podobně. Především však obsahují kofein a nezanedbatelný podíl cukru. To by samo o sobě mělo být varovným signálem pro rodiče, pokud zjistí, že jejich ratolest si za své kapesné kupuje právě tyto "dobroty“ zcela pravidelně. Kombinace kofeinu a cukru obsažená v energy drincích má organismus nakopnout k vyšší fyzické i psychické výkonnosti, jenže po odeznění účinků nastává pravý opak. Tělo se dostává do útlumu a je třeba další stimulace.

Statistiky z posledních let jsou navíc vcelku alarmující, počet dětí konzumujících kofeinové nápoje je velmi vysoký, a to jak ve věkových skupinách kolem 13 let, tak i u dětí ve věku pod deset let.

Odborníci varují – nejde o neškodný zlozvyk, kofein může u dětí zanechat následky na mozku i na srdci

Kofein dočasně stimuluje jejich nervový systém, ale bývá také příčinou nesoustředěnosti nebo nespavosti. Při dlouhodobé konzumaci nápojů s obsahem kofeinu může u dětí hrozit i rozvoj depresí, u starších dětí už pak zbývá jen málo k tomu, aby si vyzkoušely kombinaci energetických nápojů s alkoholem.

Stimulanty obsažené v energetických nápojích urychlí vstřebávání alkoholu, tím nástup jeho účinku, ale také sníží schopnost vnímat intenzitu opilosti. Výsledek pak může být fatální. Mohou se dostavit mdloby, ztráta vědomí i poruchy srdečního rytmu. Největším rizikem je však pravděpodobnost zvýšené agresivity a ztráty sebekontroly."

https://pece-o-dite.zdrave.cz/deti-a-energeticke-napoje-znate-rizika-a-dusledky-nadmerne-konzumace/

quentos

To ti vyvrátím úplně klidně. Vysvětli mi tedy, proč je spousta dětí agresivních už odmala, kdy ještě neviděly energeťák ani z rychlíku.

Edison

Máš k tomu nějaké relevantní zdroje, nebo je to jen tvůj názor a výkřik do tmy? My Ti to vyvracet nejspíš nebudem, nejsem si jist, jestli existuje alespoň nějaká taková studie, neřku-li seriózní výzkum. Takže… když si to chceš myslet, klidně si to mysli. To je jen Tvá věc a není naší povinností Ti to vyvracet. Stejně sis na otázku odpověděl sám…

zjentek

Nemýlíš. A za tento typ agrese u dějí je v důsledku zodpovědný hlad některých po penězích jiných, než jejich. Takto HLADOVÍ jedinci jsou schopni zničit cokoli na světě, jakékoli jeho krásy, jen aby ukojili ten svůj hlad. A jak rozeznáme TAKTO hladového občana od občana jinak poctivého a laskavého? Prvý jmenovaný vesměs podniká a později rád zakládá korporace. To skromný člověk, žijící zdravě, který neplýtvá, protože jako dítě jej naučili vážit si a který pro svou šikovnost vyjít s málem hlady netrpí, rozhodně nemá zapotřebí. V závěru je ale potřeba si v prvé řadě uvědomit, že sebereme-li dětem „energeťáky“, uvidí realitu! A o té tady píši. ;)

agentpv

Jsem který pracoval s dětma – takže z praxe. Ty kofeinové nápoje jsou spíš taková modní vlna. (stejně jako nealko pivo u dětí). Samozřejmě že jsou i závislí, ale většině dětí je z toho špatně a cití se divně, pijí je jen proto aby se neodlišovaly.
Mariuhana a celkově drogy u dětí mají spíš klesající tendenci, vrchol byl podle mně 1994 – 1999, pak to šlo dolů, anebo to děti épe maskují.
Agresivita je myslím o něčem jiném – zázemí a hodnoty v rodině, školní prostředí, osobnost dítěte, filmy a PC hry kde je agresivita norma, a taky touha po úspěchu za každou cenu – i šikana, násilí…

Edison

Můžeš poprosit o názor, ale ne chtít, abychom Ti něco vyvraceli… To máš tak vysoké ego, že nám chceš něco nařizovat a nízkou míru vlastního názoru, že chceš být manipulován?

zjentek

Edison, tys dneska vylez z lůžka vyloženě špatnou hnátou, jak vidno… hele, nemáš hemeroid?

Edison

Patrně si vidím dál, než na špičku vlastního nosu… To se mi stává. A v tohle dotazu vnímám agresivity až-až. 😁

zjentek

hmm… nevím, kam až dohlídneš…no hlavně že ty sračky nedáváme pít svejm dětem, to je základ, že jo.