Avatar uživatele
Pokročilý

Způsobuje agresivitu dětí závislost na energetických nápojích?

Agrese u dětí je, ze závislosti z energetických nápojů?

Jestli se mýlím, tak mi to vyvratte ;-). Navýšilo se u dětí užívání marihuany a energetické nápoje . . . Až budou chodit do práce a vydělávat peníze . . . Energetický nápoj nahradí kokainem a pervitinem podle toho kolik vydělá.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle mne ji přímo způsobovat nemusí.
Spíše bych řekla, že zvyšuje (stupňuje) již existující agresivitu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Něco na tom je , jak se dovííte na stránce Zdraví.

O marihuaně nevím, ale energetické nápoje nejsou pro děti bezopečné.

"Energetické nápoje obsahují mnoho složek, barviva, konzervační látky a podobně. Především však obsahují kofein a nezanedbatelný podíl cukru. To by samo o sobě mělo být varovným signálem pro rodiče, pokud zjistí, že jejich ratolest si za své kapesné kupuje právě tyto "dobroty" zcela pravidelně. Kombinace kofeinu a cukru obsažená v energy drincích má organismus nakopnout k vyšší fyzické i psychické výkonnosti, jenže po odeznění účinků nastává pravý opak. Tělo se dostává do útlumu a je třeba další stimulace.

Statistiky z posledních let jsou navíc vcelku alarmující, počet dětí konzumujících kofeinové nápoje je velmi vysoký, a to jak ve věkových skupinách kolem 13 let, tak i u dětí ve věku pod deset let.

Odborníci varují - nejde o neškodný zlozvyk, kofein může u dětí zanechat následky na mozku i na srdci

Kofein dočasně stimuluje jejich nervový systém, ale bývá také příčinou nesoustředěnosti nebo nespavosti. Při dlouhodobé konzumaci nápojů s obsahem kofeinu může u dětí hrozit i rozvoj depresí, u starších dětí už pak zbývá jen málo k tomu, aby si vyzkoušely kombinaci energetických nápojů s alkoholem.

Stimulanty obsažené v energetických nápojích urychlí vstřebávání alkoholu, tím nástup jeho účinku, ale také sníží schopnost vnímat intenzitu opilosti. Výsledek pak může být fatální. Mohou se dostavit mdloby, ztráta vědomí i poruchy srdečního rytmu. Největším rizikem je však pravděpodobnost zvýšené agresivity a ztráty sebekontroly."

https://pece-o-dite.zdrave.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

To ti vyvrátím úplně klidně. Vysvětli mi tedy, proč je spousta dětí agresivních už odmala, kdy ještě neviděly energeťák ani z rychlíku.


Avatar uživatele
Zlatý

Máš k tomu nějaké relevantní zdroje, nebo je to jen tvůj názor a výkřik do tmy? My Ti to vyvracet nejspíš nebudem, nejsem si jist, jestli existuje alespoň nějaká taková studie, neřku-li seriózní výzkum. Takže... když si to chceš myslet, klidně si to mysli. To je jen Tvá věc a není naší povinností Ti to vyvracet. Stejně sis na otázku odpověděl sám...


Avatar uživatele
Zlatý

Nemýlíš. A za tento typ agrese u dějí je v důsledku zodpovědný hlad některých po penězích jiných, než jejich. Takto HLADOVÍ jedinci jsou schopni zničit cokoli na světě, jakékoli jeho krásy, jen aby ukojili ten svůj hlad. A jak rozeznáme TAKTO hladového občana od občana jinak poctivého a laskavého? Prvý jmenovaný vesměs podniká a později rád zakládá korporace. To skromný člověk, žijící zdravě, který neplýtvá, protože jako dítě jej naučili vážit si a který pro svou šikovnost vyjít s málem hlady netrpí, rozhodně nemá zapotřebí. V závěru je ale potřeba si v prvé řadě uvědomit, že sebereme-li dětem "energeťáky", uvidí realitu! A o té tady píši. ;)


Avatar uživatele
Bronzový

Jsem který pracoval s dětma - takže z praxe. Ty kofeinové nápoje jsou spíš taková modní vlna. (stejně jako nealko pivo u dětí). Samozřejmě že jsou i závislí, ale většině dětí je z toho špatně a cití se divně, pijí je jen proto aby se neodlišovaly.
Mariuhana a celkově drogy u dětí mají spíš klesající tendenci, vrchol byl podle mně 1994 - 1999, pak to šlo dolů, anebo to děti épe maskují.
Agresivita je myslím o něčem jiném - zázemí a hodnoty v rodině, školní prostředí, osobnost dítěte, filmy a PC hry kde je agresivita norma, a taky touha po úspěchu za každou cenu - i šikana, násilí...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Můžeš poprosit o názor, ale ne chtít, abychom Ti něco vyvraceli... To máš tak vysoké ego, že nám chceš něco nařizovat a nízkou míru vlastního názoru, že chceš být manipulován?

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Edison, tys dneska vylez z lůžka vyloženě špatnou hnátou, jak vidno... hele, nemáš hemeroid?

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Patrně si vidím dál, než na špičku vlastního nosu... To se mi stává. A v tohle dotazu vnímám agresivity až-až. :-D

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

hmm... nevím, kam až dohlídneš...no hlavně že ty sračky nedáváme pít svejm dětem, to je základ, že jo.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1352
Zlatý marci1 991
Zlatý quentos 706
Zlatý ivzez 704
Zlatý annas 664
Zlatý iceT 655
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 521
Zlatý zjentek 510
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.