M0RRIS0N

afrodisiakum?-vysvetli nekdo co to je?

Odpovědi
panenka

afrodiziakum, afrodisiakum

•látka nebo prostředek zvyšující pohlavní touhu,apetenci, výkonnost

anonym

Afrodisiakum je označení pro prostředek k povzbuzení sexuálního vzrušení a libida. Termín vznikl z řečtiny od jména bohyně lásky, krásy a plodnosti – Afrodíté.

Zvláště ve starověku a ve středověku byla víra v afrodisiaka poměrně silná, byly používány různé, často jedovaté rostliny či jejich kořeny (oblíbené byly mandragora či alraun), připravovaly se různé nápoje lásky, výroba afrodisiak byla součástí čarodějných obřadů.