Adopce dítěte

Chci se zeptat.Můj současný manžel chce adoptovat moji dceru,kterou mám z předešlého vztahu.Už vím,že musíme být oddáni minimálně rok a až potom se dá požádat o adopci,ale chci vědět,jestli k tomu musí dát biologický otec souhlas,když se už 3 roky o dceru nezajímá.Děkuju

Odpovědi
LuciJe

Pokud o dceru nejeví zájem více než půl roku (tj. nestará se, nevídá ji a neplatí výživné), jeho souhlas potřeba není. Jinak ano.