bolak

Adolf Hitler, člověk který .....

Kdysi dávno, ještě na zš, jsme měli napsat slohovou práci…

Zadání bylo „Adolf hitler, člověk který…“ a my měli dokončit titulek a na tohle téma pak napsat 4 stránky. Co byste tam doplnili vy?
Doplňuji:
Vidíte, takový dlouhý názvy tu všichni uvádíte, na to já bych neměl. Já tenkrát napsal „…člověk, který měl sen“ a byl z toho docela průser… a to sem, pozor, jeho činy nijak neobhajoval, naopak…protože třeba z hlediska válečný taktiky se ty lidi který on nechal střílet nebo umístit do táborů, dali využít mnohem efektivnějc,,a jejich děti a rodiny mohly klidně posloužit jako páka… on byl áda v podstatě dost naivní a ke konci už ani nebyl schopnej racionálně uvažovat,,přece když byly ostatní země tak hloupý, že mu zadarmo dovezly pracovní (možno i válčnou) sílu až před barák, tak proč jí nevyužít proti nim? Povraždit je moch přece kdykoliv potom…ale jak říkám, nechal se prostě unýst…genocida mu byla přednější než vláda nad světem…

Nejlepší odpověď
annas

Adolf Hitler, člověk, který jako vůdce nacistického Německa způsobil zkázu skoro celé Evropy, člověk, který je odpovědný za vypuknutí 2. sv. války a za nejkrvavější zločiny v dějinách lidstva.

Další odpovědi
fcoop

A.H.,člověk, který byl zcela nepochybně psychopat a který byl použit podobně jako Kašpárek v pimprlovém divadle.S tím rozdílem,že mu netleskaly rozveselené děti,ale dupal a hajloval celý národ. V obou případech ale „obecenstvo“ neznalo ty,kteří tahali za provázky.
To je samozřejmě velmi zjednodušené,nic­méně princip téhle „hry“ fungoval,funguje a bude fungovat.

arygnoc

záleží na tom, z akého hľadiska sa na to pozriete.
Z jednej strany to necitlivý netvor, ktorý dostal svet skoro do záhuby (iba vojna ním začatá priviedla na svet zbraň schopnú zničiť ľudstvo), na druhej strane milovník psov, citlivý milenec.
Je rozdiel, či ho chceme súdiť ako politika, či ako človeka, jedno od druhého sa ťažko oddeľuje (je to skôr nemožné).
Ale ako to už chodí, súdi sa za skutky, ktoré ublížili.
Takže asi „Hitler, človek, ktorý sa stal géniom zla“.

Čo dodať.
Je ale fakt, že v tom nebol sám.
Doplňuji:
Adolf Hitler to mal vymyslené dobre – jeho cieľom bolo zabezpečiť životy priestor pre nadľudí (nech si pod tým predstaví kto chce čo chce, Hitler tým myslel Germánov [nie bielu rasu, ako ju dnes reprezentujú všelijaké pseudo-neofašistické hnutia, skutočne iba Germánov]) a podrobenie si menej cenných národov (napr. i Slovanov [tých najmä, lebo v tých videl veľké nebezpečenstvo]) a vyhubenie národov ktoré (nepochopiteľne, pravdepodobne pod vplyvom rôznych pseudonáboženských, keď nie priamo náboženských predstáv) nenávidel – Židov, Rómov (ale Aziatov už nie).

A čo sa mu podarilo (okrem prehranej vojny)? Vyhubil, zničil genetický fond bielej rasy na európskom kontinente – schopní (rozumej geneticky) padli v mlynčeku na mäso nazvanom II. svetová vojna, menejcenní (zasa rozumej geneticky), menej hodnotní ostali doma (lebo neboli schopní boja) a veselo sa množili /akosi bol zrazu nedostatok mužov). Biela rasa začala degenerovať a to pokračuje dodnes. Hitler, to čo chcel zvelebiť, zničil. (Dr.Axl, nehľadajte v tom žiadny rasiszmus, bavíme sa o faktoch).

Keď si urobíte výlet IBA 100 – 120 rokov nazad, zistíte, že ľudí zabíjali (v mieri, samozrejme, i keď zúrila I. svetová vojna) iba úrazy, vírusy, baktérie, sem tam nejaká tá zošlosť vekom. Nevideli ste alergikov, diabetikov, ženy do pôrodu makali a po ňom tiež (poukazujem na ich zdravie!!!), na invalidnom vozíku ste stretli iba ľudí po úrazoch.
Dnes? Ženy pomaly nie sú schopné donosiť dieťa, zdraví ustupujú postihnutým kde môžu, zomiera sa na „civilizačné choroby“ (prežranosť, znečistené životné prostredie), obezitu, cievne choroby, rakovinu (nič z toho nie sú baktérie či vírusy!!!).
Takže Hitler nezabíjal len vtedy, systematicky ničí i dnes.
Jeho prehra priniesla technologický pokrok, antibiotiká a ďalšie vymoženosti, ktoré sa vynakladajú na záchranu toho, čo je pre budúcnosť bezcenné (alebo nežiadúce, nech to znie akokoľvek kruto), a nie na lepšiu, zdravšiu budúcnosť.

anonym

Adolf Hitler – člověk, který dovedl ovladnout davy lidí ve prospěch německého kapitálu, čímž rozpoutal největší masakr v dějinách lidstva – 2.světová válka.
I když je mrtev, jeho myšlenka ještě žije.

marek.29

Fakt je, že na jeho rozkazy zemřely miliony lidí.. Nemůžete mu ale upřít ocenění geniálního vojevůdce a skvělého manipulátora – disciplínu s jakou bojovali němečtí vojáci lze srovnávat s vojsky moderní doby a současného světa..!

pusinka50

V knize Hovory s Bohem od Nielse píše autor, že Hitler nebyl žádná hyena, on jen viděl svou pravdu, měl svůj názor, věřil v čistou bílou rasu a proto bojoval proti „nepravdě“ druhých lidí a vyvražďoval Židy a tak přesvědčivě dokázal zmanipulovat německá vojska, že byl o své pravdě přesvědčen, takže nezasluhuje naše odsouzení

suaeda

A.H. člověk který se snažil vyvést Německo z velké hospodářské krize způsobené prohranou 1. světovou válkou.
A.H. člověk, který brzo potom propadl megalomanství na ovládnutí světa a spolupodílel se na rozpoutaní dalšího celosvětového konfiktu.

manon

…člověk, který chtěl vládnout světu. To bych do názvu doplnila já. A čtyři strany by mi pak asi nestačily na tu zrůdu.

anonym

Zvláštní. Je skutečně zajímavé projít si takhle s odstupem všechny tyto odpovědi a také Pinův příspěvek v diskuzi.
Nejvíc mne na tuto otázku napadá odpověď: Adolf hitler – člověk, který si zasloužil, aby tazatel jeho příjmení napsal s velkým H. je to totiž gramaticky hrubka.
Spíš je mi ze všech odpovědí smutno. Nikdo určitě nechce hájit nacismus a jeho hlavním představitelem Hitler bezesporu je, ale spíš je to vše o tom, jak zrůdná mašinerie dala do pohybu něco takového, jako byla v období 2. sv. války německá říše. Nejde za vším vidět jenom Adolfa Hitlera, ale všechny ty jeho pomocníky, kteří naivního fanatizmu a geniality ojedinělého řečníka dokázali důmyslně zneužít.

anonym

@Marek29 „geniálního vojevůdce“? To právě vůbec. On si na vojevůdce jen hrál, ale vůbec tomu nerozuměl. Vydával často úplně špatné rozkazy ty urychlily pád celé Třetí říše.