magicm18

ADIDAS ,vite jaky je puvod znacky?

Vite,od jakeho jmena je, tento nazev a i treba historie znacky?

Nejlepší odpověď
mojitek

Historie je dost slozita,ale nazev vychazi ze jmena ADolf(ADI) DASsler nebo taknejak,uz si to nepamatuju
Doplňuji:
Hansi : to je pravda,a nejsou spolu vubec zadobre-jsou to rivalove jak v podnikani tak i v soukromem zivote se jejich rodiny doslova nenavidi

Další odpovědi
quentos

pochází od jména zakladatele, Němce Adolfa Dasslera, kterému říkali podomácku Adi: ADI DASsler.

více viz zdroj (v angl.)

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­didas

anonym

Pro zajímavost. Jednoho z konkurentů Adidasu, firmu Puma, založil jeho bratr Rudolf.