ZK

Jaký máte názor na psaní diktátů a jejich hodnocení u průměrných žáků špatnými známkami?

Adekvátní hodnocení a výuka v první třídě

Názor na psaní diktátů a hodnocení průměrných žáků špatnými známkami. Zajímalo by mne, jaký máte názor na psaní diktátů a jejich hodnocení známkami 3,4,5 v od 2. čtvrtletí v 1. třídě, kdy žáci umí psát pár písmen. Paní učitelka nám na rodičovském sdružení sama řekla, že tím kompenzuje výchovné problémy třídy. Je tento postup správný? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Správný? Nesprávný? Nechal bych to na učitelce. Každý kantor učí trošku jinak a universální rada, co je či neni dobré neexistuje.Pokud mají všichni stejné podmínky, tak proč ne.
Moji vnuci chodí právě do první třídy, a diktát už několikrát psali v závěru tohoto prvního pololetí. Nevidím v tom nic špatného.

Další odpovědi
annas

Pokud umí žák jen několik písmen, tak snad píší diktáty ze slov, v nichž se písemnka objevují. Je třeba nejen opisovat, ale i umět psát podle poslechu.

Známkování je na učitelce. Ale pokud je považujete za nespravedlivé, proto se i kvůli dalším infornacím, , které jste uvedla, obraťte na vedení školy.

Těžko mohu posuzovat postup učitelky jen z vašeho vyjádření.

ivzez

Máte-li pochybnosti o kompetentnosti paní učitelky, obraťte se na vedení
školy. Pokud by vedení nechtělo situaci řešit, můžete se obrátit na zřizovatele
školy nebo na inspekci.

Mp2

Já pamatuju, že za nás jsme buďto dostali za 1 nebo za 2..
Horší se první pololetí nedávaly.

Bylonto spíš kvůli tomu, že ty děti ztratí motivaci k učení..
Začne počítat a učitel mu řeknr „ty to neumíš, radši si kresli“…
Za týden mu řekne „tys před tydnem dostal pětku, teď ji určite dlstaneš taky, seš hloupej, neumiš počítat!!“
Dítě ve výtvarce maluje a učitel mu do toho neustále kreslí, jak to ná dělat a nenechá ho dělat samostatně..

Zkrátka v prvním pololeti je to normalní..
Pokud dostane v prvni třide dite vic jak za 3, pokjd se s ním NEučíte, tak je něco špatně.

Zase tomunditeti neco ysvětlit vás nezabije..
Vůbec neztrácejte čas hledanim chyb v učiteli. .
Učitel muze byt špatný… Ale pokud dítě UMÍ.. Nemůže dostat špatnou znamku