Nikikalu

Acylpyrin ředí krev. Brufen také?

Nejlepší odpověď
mosoj

Neředí, je to jinak. Ibuprofen (účinná látka v brufenu) nic neředí, ale je kontraindikována v případě, že člověk užívá warfarin!!!!

Na krevní bílkoviny, které v tom případě obsahují warfarin se naváže ibuprofen, který z nich warfarin vytěsní a tím koncentraci warfarinu v krvi znásobí. Tím zvýší krvácivost (INR) a může dokonce způsobit smrt. Samotný brufen nic neředí!!! na rozdíl od kyseliny acetylsalicylové (acylpirin atd.). Antikoagulantů je vícero druhů, působí různě a také je různě třeba porovnávat jejich interakce s jinými léčivy.

Další odpovědi
Nassin

Brufen určitě krev neředí.

Emefej

Srážlivost krve snižuje kyselina acetylsalicylová, kolik jí je v Brufenu netuším.

paul1

O Brufenu nevím, ale krev ředí také Anopyrin a ještě více Warfarin

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

paul1: Anopyrin má stejnou účinnou látku jako acylpyrin (aspirin a další). Jen myslím anopyrin se snad dělá i v nějakých hodně slabých tabletkách jako preventivní lék pro srdcaře.

Dochy

Emefej: V brufenu není, je tam zcela jiný typ léčivé látky.

plebs

Ibumax Ibalgin, Dolgit, Nurofen, Acylpyrin občas neškodí a v dlouhodobých dávkách mohou poškodit, ledviny, tenké střevo a snižovat účinnost při používání s jiným lékem.

Dochy

Není mi jasné na co přesně reaguješ. Ale když už, dával bych si bacha jak dáváš ty léky do jedné skupiny. Tuším ibumax, ibalgin, nurofen, dolgit je jedna skupina založená na léčivu ibuprofen (nejsem si jist jaké jsou tam běžné nežádoucí účinky a rizika)

Acylpyrin, aspirin, anopyrin, a další jsou založeny na kyselině acetylsalicylové (největší riziko je tuším na žaludek a právě ředění krve)

Další obvyklé léky jsou založené na paracetamolu (paralen, panadol, jedna ze složek coldrexu) – jsou riskantní na játra

Všechno to jsou léky užívané proti bolesti a proti horečce. Ale třeba acylpyrin je třeba důrazně nedoporučován proti bolesti po operačním zákroku (např. i trhání zubu) protože snižuje srážlivost krve a tím může bránit hojení rány. Za to je zas i lékem který může pomoci při různých cévních příhodách (infarkt, mrtvice) – narozdíl od brufenu a paralenu.