annas

Ač je nejkrásnější pohled na svět z koňského sedla, většina volí pohodlnější pohled přes čelní sklo auta. Kůň jako kůň?

  1. Není lepší v rámci zdraví v době volna občas cestovat pěšky, na kole, vlakem, na koni, třeba až za obzor….?
  2. Myslíte, že i dnes, když se role koní mění, mají stále dost obdivovatelů? Kůň přece býval chloubou králů, rytířů aj. pomocníkem člověka a pomáhal mu utvářet dějiny…

--
Zapomněla jsem odkaz na obrázek

Obrázek:
https://pixaba­y.com/cs/jezdec-turnaj-kon%C4%9B-zv%C3%AD%C5%99e-h%C5%99ebec-70717/

Nejlepší odpověď
led

1 – Ano. „pěšky, na kole, na koni“ výhľad okolo seba nerušený špinavým sklom, pachom benzínu/nafty, spev prírody netlmený karosériou a hlukom motora…
K tomu pocit, že lekárov uvrhuješ kdesi ďaleko od seba a užívaš si prírodnú medicínu, to nenahradí žiadna skákajúca motorka medzi nohami, či zjančené auto na mokrej ceste, ako cíti aliendrone, dodnes nechápajúci, „jak je možné, že je stále naživu“ (viď jeho odpoveď).
2 – krása koňa, ladnosť pohybu a snívanie o návrate do hrdinských časov minulosti, keď kôň bol symbolom slobody a sily to žije dodnes v mysliach mnohých ľudí…

Další odpovědi
Drap

Výhled z koně samotná jízda na koni má své nezapomenutelné kouzlo a věci z koňského hřbetu vidíme trochu jinak, s nadhledem. Kůň má a i v budoucnu bude mít samozřejmě v životě své nezastupitelné kouzlo.
Přesto si myslím, že záleží na cestě samotné, ať už za poznáním , nebo na samotné cestě životem. Ono je jedno, zda pěšky, nebo na oslu, ale důležité je někam jít, něco poznávat , zdokonalovat se, a prožít život v pohybu.

Kepler

Kůň jako rekreace a sport – ano. Kdysi jsem si vyzkoušel a fakt to má něco do sebe. Zájem o koně stále trvá, možná i trochu narůstá. Na valašském venkově se tu a tam koně soukromě chovají, mají tady dobré podmínky.

Emefej

  1. Ano.
  2. Ano.

Hlada

Nejkrásnější pohled je z nadhledu. Proto jsem vyměnil kupátko za dodávku.

aliendrone

Když jsem byl dorostenec, zkusil jsem, ale moc mne to nenadchlo. V porovnání s koňem mi tehdejší podomácku předělaná Jawa 250 na krosku byla… to nebyl jiný svět, to byl jiný VESMÍR!! Opojná vůně spalin z dvojtaktu, burácení motoru bez výfuku (jenom koleno)… a ty držkopády… dodnes nechápu, jak je možné, že jsem stále naživu.

To se NEDÁ porovnat, když v 70–80km/h rozjedeš na kopeček, HOP… a letíííííííš!! Proti tomu smrdutá, upocená herka, které od zadku padají imrvére „koblihy“… PCHE!!!

Nikdy jsem nepochopil chlapy, kteří dají přednost koni před motorkou. Ženy můžou alespoň říci, že konečně mají pořádné zvíře mezi nohami. ;) :D :D

dubraro

Já jsem tomu na chuť nepřišel, koní se bojím. Mají vlastní hlavu a nemají řídítka.

mzm

Není to přízemní? Co pak takový větroň (rogalo, letadlo…)? :)

  1. jj pohyb.
  2. kdyby králově měli auta/motorky, na koně by si ani nevzpomněli.

Mc Merkurion

… no, vono auto má nádrž, do ní naleju benzín a jedu, a ne že se budu lopotit na seně, uklízet po něm bobky a jen to spřežení na průměrně 60 koní by stálo majlant …

annas

🙂

Mc Merkurion

… nesměj se, víš co to je usušit na zimu seno pro jednoho koně, a teď si představ, že jich máš šedesát, to už jsou plantáže jak celiny, a nebudeš dělat nic jinýho, na vejlety nezbude čas …

gagaga

moje kamaradka ma jednoho kone a rika o nem , ze : nonstop..
jednou stranou ve stejnou dobu zere , a druhou se…
:)