Nikča

Abu Dhabi letištně – přestup. Zkušenosti?

Na začátku ledna budu mít na letišti v Abu Dhabi 6,5 hodiny na přestup. Zajímalo by mne, zda máte nějaké zkušenosti s tranzitními vízy pro Čechy (na internetu jsem se v podstatě nic nedočetla) a také zda se za těch pár hodin dá něco v Abu Dhabi videt. Díky moc za info!

Odpovědi
gecco

Vízum nepotřebuješ (máš-li český pas)…
😉
A co tam? – záleží, co tě zajímá…
Shopping, nějaké to ´zábavní´ centrum… Výhodou je, že je tam vcelku bezpečno (pokud nepácháš nepravostě – policajty moc neukecáš a rozhodně neuplatíš)…
😉
Z letiště je to do centra cca 15–20 minut taxíkem, ale zábavní parky jsou na celý den (aspoň Ferrari i na více dnů) a vstup není levný (cca 1500,– Kč), takže je otázkou, zda se ti to ´vyplatí´.
Zatoužíš-li po shoppingu – ten máš slušný i na letišti.
Pokud jde o nějaký výlet ´do pouště´ – nestihneš nic smysluplného.
A jestliže tě láká nějaké koupání, je možné jen na soukromých plážích (hotelových) a záleží na aktuálním ´stavu´ obsazenosti – se štěstím lze (nejlíp se domluvíš s taxikářem).
Procházka po městě (šmatlání po asfaltu mezi ´mrakodrapy´)? – nic moc, zajímavá je ´jen´ Zayedova mešita (ženy zcela zahaleny) – opět, nejlepší info získáš na místě (od taxikáře).