Absolvent a úřad práce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Teď jsem vyšel ze střední školy a prý jsem do konce června oficiálně studentem. Tak když si najdu práci do konce června, musím se hlásit na úřad práce? A když nenajdu práci a budu zaevidován na ÚP v místě bydliště a najdu si práci v jiném kraji, tak se z ÚP musím odhlásit tam kde jsem se hlásil dřív (v místě bydliště)? Děkují za odpověď.

Odpovědi
Syd

Asi zcela nerozumím otázce. Pokud si nenajdeš žádnou práci, tak seš do konce srpna studentem a nemusíš platit zdravotní pojištění ani se nikam evidovat. Když si v červnu najdeš práci, sepíšeš všechno u zaměstnavatele, nevim o tom, že by ses musel chodit hlásit na úřad práce, proč taky. Když budeš i v září nezaměstnanej, půjdeš se zaevidovat na úřad práce v místě tvýho trvalýho bydliště. Až si práci (kdekoli) najdeš, půjdeš se odhlásit zase tam na ten tvůj úřad, na jiným nemáš co pohledávat.