zjentek

Absolutně zavřít hranice znamená, že přestane fungovat mezinárodní osobní a nákladní letecká, vlaková a lodní přeprava?

Nejlepší odpověď
led

Rozumel ste skoro správne. Pozor na to slovo skoro.
Momentálne české hranice nie sú legálne nepriechodné. Ak som dobre rozumela je vyčlenených niekoľko priechodov aj do krízových krajín na možnosť legálneho prechodu štátnych hraníc. Medzinárodná hromadná doprava z/do štátov v krízových oblastiach je prirodzene obmedzená. Nie je to ani symbolický návrat do „železnej opony“.

Doprava zabezpečujúca životaschopnosť štátu, tj nákladná doprava môže s istými obmedzeniami naďalej fungovať.

Další odpovědi
Edison

Absolutně znamená absolutně. To se nestane ani zdaleka. Přečti si to nařízení celý.

Zdroj: https://korona­virus.mzcr.cz/po­kyny-pro-osoby-vracejici-se-z-rizikovych-oblasti-ke-krizovemu-opatreni-vlady-ve-veci-karanteny-pro-tyto-osoby/

zjentek

@led: Čiže aj nákladná preprava?

(Jinak samozřejmě chápu, jak je otázka položena (neotázka) a že půjde nejspíše o třešničku ne nervech quentose.)