Je pravda, že se u některých nových modelů vozů nedá vypustit motorový olej přes vypouštěcí šroub, jelikož tam není?

Je pravda, že se u některých nových modelů vozů nedá vypustit motorový olej přes vypouštěcí šroub, jelikož tam není? Údajně se provádí odsátím přes kontrolní rysku. Důvodem snad je, aby si to člověk neměnil sám? Pak to ale vidím tak, že servis odsaje část a zbytek doleje. Jednou za pár let se pak sundá vana a vyčistí.
Znáte nějaký konkrétní motor bez toho šroubu?

Motor Briggs Stratton to dělá, mě zajímá motor do automobilu.

Nejlepší odpověď
honza19hk

u aut jsem to neviděl, a i kdyby stejně si to člověk dokáže vyměnit sám, stačí sundat vanu.

a co se týče mountfieldu tak těm bych neveřil ani dobrý den!

Další odpovědi
anonym

No, není to sice auto, ale motor to má. Vlastním motorovou sekačku, které chybí vypouštěcí šroub a tak to, při výměně oleje, musím vysát. Sice to jde, ale zůstávají na dně kovové piliny. Že by šetřili na nesprávném místě?

Klaproth

Nevím, o takovém motoru jsem neslyšel.

NexDroid

Hmmm Renault Scenic od naše bývalého mistra sice vypouštěcí šroub měl, ale jelikož byl stržený tak tam byl napevno přilepen a utěsněn. Jinak sekačky ho nemají, chlapík z mountfieldu se oháněl nařízením evropské unie.