Jrkuft

ABS = cvakaní pedálu?

Prvně jsem řídil auto s ABS a při brždění(zastavení) na vrstě sněhu začal pedál brzdit jakoby cvakat a kopat trochu zpátky.Trošku jsem se lekl.

To je normální aktivace ABS a tak dál držet pedál?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to normální – tak se právě projevuje zafungování ABS…
Pokud se nenaučíš brzdit tak akorát na hraně – těsně před spuštěním ABS, je nejlepší na pedál prostě hamstnout a nechat zapracovat asistenty (ABS a další)…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Je to normální. ABS rychle přerušovaně brzdí a rázy se přenášejí do pedálu.

mosoj

ABS se uvede v činnost tehdy, když při brždění mají kola snahu jít do smyku, bez ohledu na velikost tlaku na brzdový pedál.
Ty rázy jsou známkou že ABS funguje.

tforro: pěkná ptákovina.

Muffz

To je princip ABS. Je to protismykova ochrana – pedal se vraci zpatky, aby se kola stridave otacela a zastavovala, Utlumuje se tim frekvence smyku a zlepsuje se ovladatelnost auta.

tforro

Jak píšou ostatní, je to normální.