Nassin

A víte, že na první květnový čtvrtek je mezinárodní den hesel?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/bezpecnost/cla­nek/20-nejhloupejsich-hesel-na-internetu-40359455

Nejlepší odpověď
Malvína

Zajímavé, díky.
Ta hesla jsou opravdu vtipná 🙂 X-krát omíláno, že zrovna tato nejsou vůbec bezpečná, a stejně se každý rok v žebříčku umisťují ta samá 🙂

Další odpovědi
Kepler

Já tedy bezpečnost hesel nepodceňuji. Všechna si zapisuji do svého sklerotníčku a většinou je to alfanumerický kód. Už uvažuji, že si pořídím ještě jeden tahák, který bude na očích a na něm bude zapsáno kde co mám (včetně toho sklerotníčku). 😊

Ametyst

Tvrdím, že „život bez hesel není zas tak nevesel“, stejně jako zpíval jeden písničkář, kterého jsem si kdysi vážila.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Malvíno … k těm uvedeným heslům… kdo zjistil, že se taková hesla používají, hackeři?

Malvína

Určitě na tom mají největší podíl hackeři, ale takové heslo je prvoplánové. Jsou velmi jednoduchá na zapamatování. Takže i když se ti bude chtít někdo nabourat třeba na FB (ne hacker, nějaký škodič), určitě vyzkouší nějaké podobné heslo.
Naštěstí dnes je už u spousty webů a soc. sítích při registraci nutné, aby jsi vytvořil dlouhé heslo, které obsahuje číslici, velké písmeno, potažmo i nějaký znak.

Nassin

To máš pravdu, s tím dlouhým heslem…, ale po registraci si můžeš změnit heslo, pro sebe snáze zapamatovatelným. Já používám moje ID.