Avatar uživatele
Nassin

A víte, že na první květnový čtvrtek je mezinárodní den hesel?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/bezpecnost/cla­nek/20-nejhloupejsich-hesel-na-internetu-40359455

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Malvína, Ametyst před 1084 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Zajímavé, díky.
Ta hesla jsou opravdu vtipná 🙂 X-krát omíláno, že zrovna tato nejsou vůbec bezpečná, a stejně se každý rok v žebříčku umisťují ta samá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já tedy bezpečnost hesel nepodceňuji. Všechna si zapisuji do svého sklerotníčku a většinou je to alfanumerický kód. Už uvažuji, že si pořídím ještě jeden tahák, který bude na očích a na něm bude zapsáno kde co mám (včetně toho sklerotníčku). 😊

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Tvrdím, že „život bez hesel není zas tak nevesel“, stejně jako zpíval jeden písničkář, kterého jsem si kdysi vážila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Nassin

Malvíno … k těm uvedeným heslům… kdo zjistil, že se taková hesla používají, hackeři?

před 1084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Určitě na tom mají největší podíl hackeři, ale takové heslo je prvoplánové. Jsou velmi jednoduchá na zapamatování. Takže i když se ti bude chtít někdo nabourat třeba na FB (ne hacker, nějaký škodič), určitě vyzkouší nějaké podobné heslo.
Naštěstí dnes je už u spousty webů a soc. sítích při registraci nutné, aby jsi vytvořil dlouhé heslo, které obsahuje číslici, velké písmeno, potažmo i nějaký znak.

před 1084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

To máš pravdu, s tím dlouhým heslem…, ale po registraci si můžeš změnit heslo, pro sebe snáze zapamatovatelným. Já používám moje ID.

před 1084 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek