coco

A teď já: jestliže znáte lidovou písničku „Já jsem malý kominíček,šup­sajda“…

…tak budete semnou souhlasit,že je hanbatá,pokud se pozorně zamyslíte nad jejím textem.
Doplňuji:
Neustále se o tom dohaduji s mužem,jenže on nemá to dvojsmyslné myšlení asi.Jak se může někdo nadřít jako pes na komíně,který je zarostlý jako les?!

Odpovědi
dědapetr

Ta písnička patří mezi košilaté,použité dvojsmylné slova.Jestli chcete poslouchat takové písničky tak tady http://www.ra­diodechovka.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=76:hos­podska-zabava&catid=42&I­temid=191

tom004

Prakticky většina textů lidových písní, je minimálně „košilatých“. A zrovna tak jsou naše pohádky docela slušná hororová záležitost. Ale,je pravda,že textaři i spisovatelé z toho vždy „vybruslí“, nějakým ponaučením, a skončí např. u pohádek, „a žili spolu šťastně až do smrti“.

Medulka

Písničku která se řadí mezi sprostonárodní znám docela dobře.