Avatar uživatele
anonym

A kdo mi toto vysvětlí? Jde o optický jev!

Dívej se neustále na bod uprostřed přes 12 vteřin. Co uvidíš?

http://kwejk.pl/stro­na/6257
Doplňuji:

Oprava odkazu!

http://i1.kwej­k.pl/site_medi­a/obrazki/2012/07/e­b8d4305ab3d184e­a9a43a3231bc24b3­.gif?1341867378

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Kohut57, anonym před 4305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nevím asi se správně nedívám, ale nic zajímavého nevidím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Setrvačnost vidění oka. Nedávno zde byl podobný dotaz.
Doplňuji:
http://panwiki­.panska.cz/in­dex.php/Lidsk%C3%A9_o­ko

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Je to daný,za dvanáct vteřin to zmizí ať do toho vejrám nebo ne :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Britská vlajka, místo žluté vidíš modrou, místo zelené červenou. Jsem malíř, tak ti to vysvětlím snad pochopitelně. Každá barva vyvolává vždy a všude barvu opačnou,tedy komplementární. Říká se tomu komplementární kontrast. Když se zadíváš na barvy a pak obraz zmizí a zůstane bílá plocha,vidíš vždy negativ,tedy opak, tedy komplementární obraz původního. Je to optický klam na kterém je založeno celé malířství. Kdo toto nezná a nepoužívá nemůže nikdy malovat vědomě. Učím to žáky a studenty všeho věku,nechápu,že jim to nikdy nikdo neřekl přede mnou. Učil jsem malování od MŠ až po VŠ,a vždy to pro ně byl objev. Je to, jako kdyby chtěl někdo číst a neznal písmena a nebo znal písmena ,ale ne jazyk. Opačná barva se objeví vždy, i vedle dané barvy. Budeli třeba červená na neutrálním pozadí,bude se to jevit jako zelené,u modré jako oranžové, u žluté jako fialové. Tvar české vlajky, kdy klín je oranžový, nahoře barva černá a dole zelená pak po několika vteřinách pohledu a následným pokrytí bílou plochou dá naší českou vlajku. Na komplementaritě barev je založen především Fauvismus a Expresionismus,ale pracují s ní víceméně všichni malíři. Známý Goethův kruh staví do kruhu barvy základní/primár­ní/,barvy vedlejší/sekun­dární/, a ty proti sobě ležící dávají již popisovaný kontrast. Je to na dlouhou přednášku, zkusím najít odkaz.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, slyšel jsem a četl jsem o tomto jevu a nyní jsem ho mohl konečně spatřit na vlastní oči. Myslím, že v odborné literatuře se to nazývá „fake“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
emm.kate

Ten optický jev není v tom, že vám to zbělá – to je tak nastaveno, ale pokud opravdu sledujete ten bod, tak po zbělání uvídíte vljku Británie v modročervených barvách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to není klasický optický klam ale je to udělané počítačově.Prostě to po 12 sekundách zbělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Nezlob se na mne, ale je to jednoduchej podfuk..
Zapni monitor, nedívej se na něj a ke změně dojde taty !!!
Doplňuji:
Ooooopravuji, všechno zpět!!
Jo, změní to barvy při přeskoku do té „bílé“. Asi jsem měl zas..ný brejle ))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek