kepepepe

a kde si udělám praxi??

Doplňuji:
když bych řídil kamion

Nejlepší odpověď
Drap

Musíš si najít firmu, která tě zaměstná a praxi umožní. Nemusíš začínat hned na kamionu, ale na obyčejném náklaďáku a tím získat praxi. Výhodou je, že o řidiče je stále poměrně dost velká zájem,.

Další odpovědi
anonym

Tahle otázka se týká té Tvé předchozí a měla být jejím doplněním, nebo jsi měl pokračovat v diskuzi. Příště na to pamatuj.
Pokud chceš být řidičem z povolání, tak by bylo výhodou vyučení v oboru technického zaměření a optimální jako autoopravář. Vyučení jako řidič motorových vozidel neexistuje. Jsou dopravní společnosti, které novým zájemcům umožní udělat si řidičský průkaz k řízení nákladního vozidla ©, traktoru (T), autobusu (D) apod. Na takovou práci je ale třeba mít alespoň řidičský průkaz na osobní vozidlo (skupiny B).
Některé firmy přijmou řidiče pouze s řidičským oprávněním požadované skupiny (je nutno si papíry pořídit na vlastní náklady). Je rovněž třeba najít firmu, která přijme nováčka bez praxe.
Budeš-li trpělivý, tak se Ti to určitě podaří. Počítej s tím, že každý nováček toho musí dost překousnout, ale že praxi jinak nezískáš.