Respire

Je pravda, že když se nešlukuje, dostane se rakovina jazyka ?

Odpovědi
cochee

Ani všichni šlukující nemusí nutně dostat rakovinu plic, existuje ale studie, podle níž skutečně nešlukující kuřáci trpí více na nádory sliznice úst, jazyka či hrtanu, platí i pro kuřáky doutníků a dýmek, ti poslední často mají novotvar rtu.

anonym

Podle mě je to dětský blábol .. stejně to jde přes jazyk tak je to šumák přeci ne..
Doplňuji:
Nečetl jsem žádné studie ale je možní že když to člověk nevdechuje tak ten kouř drží delší dobu u jazyku a časem je to o mnohokrát delší doba .. takže možná jo.

arygnoc

nešlukuje čo?

cigareta sa šlukuje (údajne zvýšené riziko rakoviny pľúc).
cigary, cigarky a viržinky sa nešlukujú.
fajky sa nešlukujú (údajne zvýšené riziko rakoviny dutiny ústnej).

poznám nefajčiarov, ktorí v 30-tke zomreli na rakovinu pľúc – bohužiaľ, nie jedného.
poznám bafkárov, ktorí majú 50 – 70 a behajú za mladými babami, jedia všetko (iba nie zdravú stravu) a pohárikom nepohŕdnu (ale nie sú opilci).

tak si vyberte.
lekári tvrdia jedno, život druhé.