WalterBishop

A jedeme, vědečtí kolegové. Kolik % mužů a žen v ČR se aktivně věnuje cvičení?

Dnes nemám moc času, a proto rychle spočítejte a odpovězte důsledně v %. Kolik % mužů a žen v ČR se věnuje cvičení, ať už silovému, vytrvalostnímu, nebo třeba zumbě. Zkrátka kdo se pohybuje nad rámec? Tak jedeme.

Nejlepší odpověď
Krupice

Jdeme na to. Silové cvičení je doménou mužů, věnují se mu 45 % z nich, žen pouze 29 %. Vytrvalostní cvičení je poměrně vyrovnané – 44 % muži, 41 % ženy. U zumby vidíme jasný trend mezi ženami – 56 % žen, kdežto pouze 22 % mužů.

Dle aritmetického průměru je zde 42 % žen, které se aktivně věnují kterémukoliv druhu cvičení s průměrnou odchylkou 9 %, které již nemusíme počítat za přímo aktivní. U mužů zde vidíme patrný pokles, kdy aritmetický průměr aktivního muže činí 37 %, odchylka je zde 10 %. Z tohoto rozboru můžeme usoudit, že o komplexní cvičení je zde vyšší zájem u žen, ale vyrovnanější zájem napříč druhy cvičení vede u mužů.

Vidíme rovněž, že jak ženy, tak muži jsou nejaktivnější v rámci vytrvalostního cvičení, kde je rozdíl prakticky minimální. Naopak u silového cvičení vidíme prospěch u mužů, který je zhruba o 15 % vyšší než u žen. U zumby je to naopak, zde vidíme jasný procentuální zájem (až o 30 %) u žen než u mužů

A Waltere, dneska ti ten spěch odpustím, ale doufám, že s vědeckými počty nebudeš pro příště otálet.

Další odpovědi
Justin1

Když jsem před několika roky cvičil, tak jsem musel makat asi půl roku, abych se dostal ze 101 kg na 99 kg. Teď už dlouho necvičím a dostal jsem se pod 90 kg. Logiku jsem v tom nenašel.

Krupice

Justin: Změna v životosprávě?

Justin1

Možná ano. Přestal jsem cvičit, potom jsem hodně omezil i chození a šel jsem ven třeba jednou nebo dvakrát za týden, ale na druhou stranu jsem začal pravidelněji jíst a dřív večeřet.

WalterBishop

Tak to jsem opravdu vysoce potěšen, konečně kvalitní odpověď a vědecká spolupráce. Opravdu se klaním. Kdyby tu byli všichni uživatelé jako Ty!

Krupice

Díky, nápodobně. Těším se na další úlohy. Věda potřebuje zastání i na těchto webech, ale ne všichni jsou tomu nakloněni, ale tím se nenech odradit. Dávám ti pomyslný odběr, aby mi nic neuniklo a těším se na další otázky s podobnou tematikou.