WeeBear

A jaký je váš názor?

Ex-přítel měl kdysi takovou úvahu:
Když namazaný chleba spadne vždy namazanou stranou na zem a kočka z výšky dopadne vždy na nohy, jak by dopadla kočka, na jejíž záda by se připevnil namazaný chleba?

Já vím, že se to na tyto stránky nehodí, ale napadlo mě, jestli někdo nad něčím (byť velmi, velmi vzdáleně) podobným uvažoval, případně jak myslíte, že by kočka dopadla (podle mě na nohy.. I když těžko říci). 🙂
Doplňuji:
Možná nebyla zcela z jeho hlavy, ale i mě to dříve napadlo, byť jsem to nehledala nikde na netu. 🙂 Každopádně obrázek mě dost pobavil. 😁

Nejlepší odpověď
arygnoc

namazaný chleba statisticky dopadne v 50% namazanou stranou na zem (náhoda).
Kočka dopadne na nohy skoro vždy (pokud to není nehoda), jedná se o pud.
Finále: kočka dopadne na nohy bez ohledu, zda má na hřbetě namazaný chleba (čímkoliv) nebo ne.
Doplňuji:
souhlasím s tomem, tahle konstrukce je hodně úsměvná. :))

Další odpovědi
tom004

Ale mně se ta otázka líbí.Už jenom představa kočky,která je přilepena tím krajícem k zemi a „bezmocně“ máchá tlapkama ve vzduchu,no zkrátka s chutí jsem se zasmál.A nemyslím tím škodolibý smích.Jak by to skutečně dopadlo nevím,ale zkoušet to rozhodně nebudu. :)))
Doplňuji:
barmajko díky. Není nad názornou ukázku. Teď už opravdu…„náš dům zní smíchem…“. Paráda. 🙂

barnajka

:))

http://img.na­dapenny.com/t20/113­37/nadap125140560­170230.jpg
Doplňuji:
Mě pobavil taky :D Takový perpetum mobile :D

Alesh

Úvaha je to zajímavá, nicméně jsem ji taky už někde zaslechl a pochybuju, že jsem znal tvýho kořena. 🙂 Takže z jeho hlavy to asi nebylo. 🙂

Tak já hodím do placu takovéto řešení. Dopadne to tak, že v jednom vesmíru dopadne chleba namazanou stranou na zem a v paralelním vesmíru to bude naopak. Bude se jednat samozřejmě o kočku a chleba v jednou případě z hmoty a v druhém z antihmoty. Ne, neberte to vážně, to jsem se jen pokoušel o vtip. 😉

Dopadne to tak, že kočka přistane na nohách, protože na rozdíl od chleba je schopna ten pád korigovat.