Alesh

A jak by to dopadlo v ČR?

Kdyby tu bylo stejné referendum. Kolik procent pro a kolik proti?
http://zpravy­.idnes.cz/svy­cari-v-referendu-odmitli-o-dva-tydny-delsi-dovolenou-p2j-/zahranicni.as­px?c=A120311_154240_zah­ranicni_jan

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by tam také bylo uvedeno jako u Švýcarů po pravdě, že by to vedlo k propouštění, tak nejspíš stejně, tzn. proti.
Přesto, že je zákonné minimum 4 týdny, spousta firem využívá možnost dodatkové dovolené, většinou na 5.
P.S. Nevím kolik je ti, ale za našich mladých let bylo podle věku nárok na půlku a po letech ti vždy milostivě přidali 1 týden.

Další odpovědi
briketka10

kdyby se proplácely první 3 dny nemoci nemuseli by si lidé vybírat dovolenou, pak jim zbyde třeba jen 15 dní..
přidala bych 5 dní navíc na uzdravení..

casey

Ja myslim, ze u nas by prodlouzeni dovolene proslo, rekl bych, ze vetsinovym podilem zamestnancu. Proti by byli patrne jen podnikatele a zivnostnici.
Docela by me zajimalo jakou kampan svycari zvolili, ze to melo takovy efekt.