Fly

--A co znamená doporučeně?

Týká se to toho samého obchodu…Co znamená, že ta objednávka „proběhne“ doporučeně? Děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Doporučeně – služba, jejímž prostřednictvím lze spolehlivě zasílat dokumenty, knihy a drobné předměty, protože Česká pošta odpovídá za ztrátu zásilky paušální náhradou 500 Kč a za poškození nebo úbytek obsahu zásilky až do stejné výše.
Dodavatel pošle zásilku doporučeně, takže při ztrátě si poškození získá náhradu – viz výše.
Doplňuji:
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/psani/cr/do­porucene-psani

Další odpovědi
panenka

Doporučeně znamená když vám např:někdo něco posílá tak na poště nahlásí že vám to chce zaslat doporučeně, vypíše lístek kde vypíše inicialy adresáta a odesílatele pošta vám to zašle a vy když si převezmete doporučený třeba dopis nebo dobirku tak to podepíšete a převezmete. Jinak vám to bez vašého podpisu nevydají.