Lucyfer

A co tohle? Oblečení pro svědkyni…

Říkám si, má smysl dávat za boty a šaty dohromady 3.500? Kor když tuším, že se mi pak na ně, a ty růžové boty obzvlášť, bude jen prášit ve skříni.

Našla jsem ještě takovéhle… vypadají taky trochu jako plesovky… nejsou se třpytkami mimochodem.
Šátek nebo něco přes to mít musím, protože mám nepravidelné opálení a vypadá to hrozně…
Líbil se mi tenhle, vázání je orientační.
Váš názor?
Jaké boty případně k tomu? Béžové, hnědé, oranžové… jiné? Zajímá mě hlavně barva. Kabelka?

K večeru už bývá docela kosa… bude to chtít ještě něco přihodit.

Nejlepší odpověď
annas

Občas se dívám na pořad Popelka, v němž se 4 ženy mají obléknout pro různé příležitosti včetně svatby. Vhodnost jejich oblečení hodnotí např. módní návrhář Osmany Lafita.

Záleží na tom, jaké oblečení bude mít nevěsta, často záleží také na oblečení druhého svědka – aby oba spolu ladili. To je podle etikety, ale ne každý to dodržuje.

Šaty svědkyně by neměly být bílé,. Šálu je vhodné použít, lodičky na podpatku, které ladí se šaty nebo šálou, případně i šperky.

Co jsem se dověděla ? Osmany pravidelně upozorňuje, že už není v módě, když barva kabelky je v barvě bot.

Kabelka, samozřejmě malá, má být v barvě, která může ladit třeba se šperky, nebo s něčím ve vlasech, barvou na šále atd. Nebo naopak jednoduchý oděv zvýrazní.

Přečtěte si tento článek

"Jaká barva šatů je vhodná pro svědkyni

Odborníci říkají, že by se měly svědkyně oblékat do pastelových barev. V žádném případě není vhodná bílá nebo champagne barva, jelikož by zbytečně odpoutávala pozornost od nevěsty. V tento den má povoleno vzít na sebe bílou pouze ona.

Mladé dívky si mohou obléct i krátké šaty bez zbytečných výrazných vzorů. Nejlépe budou působit jednobarevné s nenápadným motivem. U starších dam budou vhodné pouzdrové šaty s krátkým kabátkem, nemusíte se ale bát také kostýmku. I s tím určitě uděláte parádu."

https://www.vse-o-svatbe.cz/orga­nizace-svatby/jak-se-oblect-na-svatbu-jako-svedek/
--

Ty první šaty byly hezké, psala jsem v diskuzi, ale byly moc výrazné.
Ty druhé smutné.

Nemusíte si přece kupovat šaty, ale třeba máte hezký kostým, který oživíte novou halenkou, třeba i šátkem, šperky., botami, kabelkou.

Co člověk, to jiný názor.

Další odpovědi
Kepler

Tohle se mi líbí. K tomu boty i kabelka světle hnědé nebo béžové.

elkon

Ano, to by šlo. A boty a kabelku v barvě těch květů. Případně lze šaty vypůjčit v půjčovně, kupovat je nemusíš.

dubraro

Vy jdete k soudu nebo na ples?

nyjono

Jsou lepší než ty tmavé, ale horší, než ty s květy.
Ta sukně mi přijde trocu laciná pro tuto příležitost. A není vidět, jak vypadají bez šálu. Ten přece nebudeš mít pořád. A vypadají jako pomačkané.
K těmto rozhodně boty i kabelku světlo béžovové. Boty jako jsi měla na fotc s těmi květovanými. Ty jsou stejně, z těchto tří, nejlepší volba.
Hodnocení ujdou nebo to by šlo by mi nestačilo.

Zvažovala jsi půjčovnu, když nechceš do oblečení investovat?

ivzez

Tyhle jsou podle mne dobré.