aloe vera

a co teď s tím

Odpovědi
anonym

No, tak to už záleží na Tvém rozhodnutí. Upozorňuji, že toto není otázka podle „návodu“, jak tu mají být dotazy pokládány.
Na předchozí otázku tam máš správnou odpověď, tak se zamysli, která to je. Příjdeš na to.

honza19hk

Evidentně nic,protože na takhle napsanou otázku se nedá odpovědět.

anonym

Podle předchozí odpovědi:

  • uříznout vše, kde je hniloba. Řez MUSÍ být čistý, bez hnědých skvrn. Je lepší uříznout víc, než nechat hnilobu znovu rozšířit. Neboj se, je to sukulent, ten něco vydrží.
  • dřevěné uhlí působí jako dezinfekce a „stáhne“ ránu. Také vřele doporučuji.
  • po této operaci nechat rostlinu v teple a SUCHU, dokud nepustí nové kořeny. Teprve potom je možné začít opatrně zalévat.

Příčina hniloby může být kombinace vysoké vlhkosti a nízké teploty. Nebo také něco jiného. Nic si z toho nedělej, kdyby to bylo jediné, co ti v životě nevyjde, tak můžeš být ráda. Mě už těch kytek zašlo ani nepočítám.

A poslední rada.
Aby byla otázka podle foršriftu, dej prosím na konec věty otazník.

venkovan

Musel bych se podívat do odborných knížek jak se aloe množí. nechci abych napsal nějakou nepřesnost.
Nicméně – řekni to učitelce a buď to udělejte jak napsalo očko a nebo se podívejte, zda by aloe po seříznutí znovu nezakořenila.
Netrap se s tím – to není nic neobvyklého, že rostlina v květináči chytla hnilobu.
A pro příště si pamatuj, že až na výjimky, je lepší menší zálivka než vody moc. menší zálivku, rostliny snesou lépe, také včas signalizují nedostatek vody. hniloba se poznává zpravidla až když je pozdě.¨