Srogan

8zaměstnanců dílny má vyrobit 800ksvýrobku za 20pracovních dnů.Po 8dnech2pracov­nícionemocněli­.Zakolik prac.dnůbylsplnen

Nejlepší odpověď
chudst

Na to neni zase potreba moc matiky, spise uvaha… Predpokladejme, ze se vyrabi rovnomerne stejny pocet kusu kazdy den.

  1. Tj. 8 zamestnancu vyrobi 40 kousku za den.
  2. Tj. za 8 dnu se vyrobi 320 kousku. Zbyva vyrobit 480 kousku.
  3. Nyni mala trojclenka:

8 zamestnancu…40ks
6 zamestnancu …Xks

x=(6*40)/8=30ks

  1. 6 zamestnancu vyrobi 30ks za den. Uz jsme si rekli, ze je potreba vyrobit 480 kousku – takze 480:30=16.

Pracovni plan byl splnen za (8+16) = 24 dnu.