panxnotdead

80. léta a hudba

Já sem se narodil 1997 a strašně bych chtěl žít v 8O. letech, už jenom kvůli hudbě, vznikaly největší hity. Ještě všechno nebylo tak složitý jako dneska (počítače, mobily..) řekněte mi prosím jaká opravdu byla, vy co jste to zažili.. Mně přišli úplně úžasný :) Jakou skupinu jste měli nejraději? Ať už světovou nebo českou

Nejlepší odpověď
bolak

Tenkrát byli lidi strašně velký. No a zažili sme toho spoustu, stavěli sme sněhuláky, já se naučil udělat smyčku na botách, želva nám umřela, křeček nám umřel, rybičky sme museli vylejt do záchoda, protože je brácha nakrmil rajskou polívkou, no jéje, toho by bylo. Ale pro rodiče to byla tenkrát pakárna, táta ten furt ležel a spal, asi byl unavenej z tý práce jak byla za komunismu strašně náročná a máma taky moc nevydělala, živila se zametáním vlasů…

To byly osumdesátý léta.

Další odpovědi
Rocker

Pamatuju si z té doby Abbu,Alphlavi­le,Modern Talking,Depeche Mode…Pak přišla puberta a začal jsem poslouchat Metallicu,Iron Maiden,Hellowe­en,Deep Purple.Hudbu tenkrát hráli živí muzikanti,ne nějaký blbeček stojící u počítače.Byla to skvělá doba:-)

ten který je

80 léta v rockové muzice vnímám jako jedno z nejslabších období.Spousta kapel začala experimentovat s elektronikou nebo vyměkly a vznikly slabá alba.Na druhou stranu počátkem 80 let se začalo objevovat mnoho mladých metalových uskupení,které byly protivahou punku (NWOBHM) .O popu psát nebudu,ten šel mimo mne – obzvlášt ten český…

anonym

Já pokládám 80.léta celkově za průšvih a všeobecný pokles vkusu. Hudba, móda, životní styl a vůbec kultura. U nás obzvlášť- celková nálada mezi lidmi, šeď, fronty na spoustu nedostatkového zboží, uliční výbory, veksláci, pomocníci VB, protekce… Televizní estrády a inscenace, filmy- vše pod dozorem komunistických cenzorů. Já na to vzpomínám se studem i úsměvem. Byla jsem sice mladší, ale dnes jsem mnohem spokojenější.

RyuzakiKate

80. léta? Dle tvého nicku soudím, že budeš mít rád punk stejně jako já, ale to byla hlavně 70. léta, to ses trochu splet… A hlavně, spíše někde jinde než v Československu, ale punková éra nás taky neminula, jen ne tak výrazně jako v jeho kolébce – Londýně, ou jé…