autacek

Mléko a výrobky z něj – patří mezi potraviny ohrožující život. Jak to, že jsme ještě nevymřeli?

směrnice 1169/11 EU

Nejlepší odpověď
anonym

Vy dokážete i z pozitivního opatření, které je tu jednoznačně ve prospěch spotřebitelů udělat překoucením důvod k odplyvnutí.

1169/11 je o poskytování informací o potravinách spotřebitelům. Tedy o tom, že spotřebitel je v plné míře informován o složení potravin a může se pak kvalifikovaněji rozhodnout v jaké míře a zda vůbec takovou potravinu konzumovat bude. Dle odhadů trpí v určité míře intolerancí laktózy cca 15–20 % populace České republiky. Takže ano i obsah mléčných produktů s laktózou je nepochybně údaj který výrobce prostě spotřebiteli na obalu sdělit musí a varovat před ním … pro 15 – 20% populace to představuje vážné zdravotní riziko a informace uvedené na obalech musí při bezlaktózové dietě velmi důsledně sledovat pokud je tam výrobci vůbec uvádí a od toho jsou podobné směrnice které jim to nařizují. S čím přesně v tomhle máte problém ? Opravdu si potřebujete najít každý den podobnou pitomost abyste si plyvnul na EU ? 🙂 není to trochu dětinské ?

Další odpovědi
Drap

Nepatří mezi takové potraviny, alespoň ne pro většinu populace.Opět jako téměř vždy si zase něco vytrhl z kontextu.Platí pouze pro ty jedince, kteří jsou alergičtí na laktozu. Obdobnou potravinou , život ohrožující, by bylo téměř všechno pečivo a výrobky z pšeničné mouky. Toto by platilo pro lidi alergické na lepek.

aliendrone

Hmm, jen malá ukázka, jak se může původně skvělá myšlenka kooperace a integrace Evropy zprasit. Nic čím je třeba se trápit. :)

Mc Merkurion

… až budeš mít v rodině někoho alergickýho na laktózu tak se nebudeš divit … do tý doby nemá cenu se zde rozepisovat (klobouk dolu před ge0rgem, že to udělal) …

autacek

@ drap nepatří, ale naše děti jsou vystaveny neustále těmto lžím

anonym

jakým lžím, intolerance laktózy a alergie na mléčnou bílkovinu jsou pro vás vymyšlené lži ?

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Největší nebezpečí představuje včas nepoznaný manipulátor.

Dochy

Vážně nechápu co se Ti nelíbí. Že se alergeny na které je citlivá velká část populace musí na výrobcích označovat?

autacek

Vadí mi, že je mléko, vejce a jiné pro normální populaci neškodné potraviny označováno hromadně za život ohrožující. Co je na tom nepochopitelného. Kdyby u toho byla poznámka že mohou, a jen u někoho, tak by to bylo o zcela něčem jiném. Nehledě na to, že když po vašich nemocech nikomu nic není, tak si je nechejte pro sebe a takovýma nechutnostma nezaplavujte svět dětí již od školky.

Mc Merkurion

… nic, jen potřebuje prudit …